Facebook
Rychlá poptávka

FACEBOOK

CZ

 
CZ
 
EN
 
DE
 
FR
 
SK
 
Profi zóna

Kazetové, kloubní nebo boční markýzy dokonale chrání před slunečním svitem

Markýzy jsou skvělým architektonickým doplňkem k domu či obchodu, který výtečně ochrání okna, nad které jsou umístěna před sluncem. Proto bývají často využívány ve středomořských státech, kde je obzvláště polední sluneční žár téměř nesnesitelný. Díky markýzám se stává pobyt na slunci snesitelnější, neboť jste příjemně chráněni užitečným látkovým stínícím prvkem. Zároveň markýzy poskytují dostatečnou ochranu před rozpáleným slunečním svitem i v místnosti, která se nachází za oknem, kde jsou stínící prvky zbudovány. Tím dochází vlastně ke dvojí ochraně: jednak pro ty, kteří pod markýzou sedí a zároveň pro ty, kdo přebývají v takto zastíněné místnosti. Není divu, že si markýzy získaly oblibu i u nás.

 

Velice pestrá nabídka textilií, ze kterých jsou markýzy vyrobeny, poskytuje všem zájemcům širokou paletu možností, jakou markýzu si vybrat tak, aby lahodila nejen oku, ale dokonale souznila i s fasádou domu nebo obchodu. Dnes si můžete také markýzu pořídit nad výkladní skříň vašeho obchodu, nebo restaurace či kavárny. Takové posezení s přáteli u kafíčka pod sympaticky vyhlížející markýzou je nejen blahodárným, ale i odpočinkovým způsobem trávení příjemných chvilek. Pod markýzou se v poledním nebo odpoledním čase setkávají nejen kamarádi, ale i obchodní partneři. Hlučné nebo zakouřené prostory restaurací jsou tak nahrazeny příjemným poklábosením nebo důležitým setkáním ve stínu, ale přesto na čerstvém vzduchu.

 

Existuje více druhů markýz, které si můžete vybrat pro zastínění a oživení svého obydlí nebo obchodu či kavárny. K dispozici jsou kloubové markýzy, jež jsou výsuvné s kloubovými rameny. Konstrukci si můžete vybrat s barvou bílou, případně jsme schopni dodat i konstrukce jiných barev. Volány kloubové markýzy si můžete zvolit také z několika typů. Kotvení této markýzy je možné buď na stěnu, strop, nebo krokev. Ovládání je buď ruční - na kliku, nebo motorické s dálkovým ovládáním, vypínačem na stěně, nebo automatické. K markýze si můžete vybrat i světelnou lištu na halogenová, nebo LED světla.

 

Kazetové markýzy mají podobné vlastnosti jako kloubové, jen s rozdílem, že tyto markýzy mají výsuvnou konstrukci s kloubovými rameny a ochrannou kazetou. Doplňky a ovládání jsou volitelné stejně jako u dalších typů markýz. Boční markýzy poskytují ochranu před sluníčkem díky boční cloně. U bočních markýz je ochranný box na látku. Box se kotví na stěnu, čelní profil je ukotven na protější stěnu, nebo s pomocí stojky zabudované do podlahy nebo jiného podkladu. Ovládání bočních markýz je ruční s pomocí madla. Na výběr jsou boční markýzy mnoha výšek a délky výsuvu. 

 

 
 
 
 
 
 

žaluzie, rolety, markýzy, sítě proti hmyzu

  SERVIS CLIMAX a.s., Jasenice 1253, 755 01 Vsetín
800 100 967, climax@climax.cz
 

Facebook  Youtube  LinkedIn

 

Obchodní podmínky | Reklamační řád | Povinně zveřejňované informace | Tiskové zprávy | Certifikáty

 

© Copyright 2017 SERVIS CLIMAX, a.s.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu SERVIS CLIMAX, a.s. zakázáno.