Nezávazná poptávka

FACEBOOK

CZ

 
CZ
 
EN
 
DE
 
FR
 
SK
 
Profi zóna

Rolety nejen pro zdravý spánek a klidné bydlení

Nic naplat, ale klidný spánek ovlivňuje naši duševní pohodu i zdravý život. Jak říkají statistiky, až polovina obyvatel Česka neumí, nebo nemůže opravdu kvalitně spát. Na vině můžou být různé osobní problémy nebo zdravotní komplikace. Ovšem spaní je ovlivňováno také negativními, rušivými okolnostmi, jako jsou světelné znečištění, nebo hluk. Světelným znečištěním se označuje jakékoli světlo vytvořené lidmi, které má nežádoucí dopady na život. Může to být pronikání světla do obydlí, a to zejména ze svítidel veřejného osvětlení, intenzivního světla z reklamních ploch a billboardů, velkých sportovních areálů, parkovacích ploch, nešetrného architektonického osvětlení. Ale škodlivá jsou také světla z blízkých budov. Proti rušivému světlu se dá účinně bránit různými stínícími prvky, jako jsou rolety, venkovní rolety, žaluzie, svislé fasádní clony, látková stínidla, nebo markýzy a pergoly. Nejlépe ovšem poslouží rolety.

 

Rolety jsou zároveň výtečným pomocníkem při ochraně před hlukem. Velice významně brání pronikání hluku zvnějšku, což ocení lidé bydlící v blízkosti rušných ulic, dálnic, či ti, kteří bydlí například blízko sportovišť, kde se dlouho do večera odehrávají sportovní klání. Ač je reprodukovaná hudba z diskotéky nebo živá hudba ze stadionu pro některé fanoušky příjemné povyražení, málokdo, kdo bydlí blízko takového kulturního centra, se rád oddává poslechu hlasité hudby do pozdních nočních hodin. Není nic jednoduššího než si před rušivými zvuky a hlukem zatáhnout rolety a domácí pohodu už vám nikdo nezkazí.

 

Pokud se rozhlédnete v chatové osadě nebo v odlehlých chalupářských zónách, všimnete si buď otevřených, nebo zavřených oken, na nichž jsou většinou dřevěné rolety. Tyto rolety plní úlohu obrany objektu před nezvanými hosty, a to především v době, kdy je rekreační objekt nevyužíván a zeje prázdnotou. Rolety spolu s důmyslnými petlicemi nebo zámky v kombinaci s výstražným hlásičem plní nezbytnou úlohu ochránce objektu. Přece jen můžou každého nežádoucího hosta od návštěvy odradit.

 

Jak je vidět, stínící prvky neplní svůj prvotní účel, pro nějž byly původně zkonstruovány - ochránit obydlí před slunečními paprsky. Jejich využití je mnohostranné a každý, kdo si rolety, žaluzie, clony pořídil, na ně nedá dopustit.        

 

 
 
 
 
 

žaluzie, rolety, markýzy, sítě proti hmyzu

  SERVIS CLIMAX a.s., Jasenice 1253, 755 01 Vsetín
800 100 967, sekretariat@climax.cz
 

Facebook  Youtube  LinkedIn

 

Obchodní podmínky | Reklamační řád | Povinně zveřejňované informace | Tiskové zprávy | Certifikáty

 

© Copyright 2017 SERVIS CLIMAX, a.s.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu SERVIS CLIMAX, a.s. zakázáno.