CZ

 
CZ
 
EN
 
DE
 
FR
 
SK
 

Barvy roku – šedou a žlutou – vám pomůžeme zkombinovat

Stejně jako v přechozích letech, tak i letos vyhlásila mezinárodní skupina expertů z oblasti designu, architektury a módy - americká společnost Pantone - barvy roku. Žlutá v odstínu Illuminating Yellow představuje sluneční paprsky, evokuje pozitivitu, radost a očekávání do budoucna. Šedá - Ultimate Grey - značí sílu, odolnost a něco, na co se můžeme spolehnout. Vyrovnává tak optimismus žluté. Obě tyto barvy se skvěle doplňují a dohromady vytváří dokonalou souhru.

TRENDY

Facebook share

 

Barvy roku – šedou a žlutou – vám pomůžeme zkombinovat

 
03.02.2021
 

Navíc jako by i obě barvy vycházely z vlastností Climax stínicí techniky, kterými jsou pevnost a odolnost (šedá) a ochrana před slunečními paprsky (žlutá). Pokud tedy budete chtít mít obě tyto trendy barvy i ve svých domovech, měly byste je do nich zakomponovat. A nemusí jít vždy o nákladné investice, někdy si stačí pohrát s detaily, které interiér nebo exteriér ozvláštní.

 

Žlutá vyzívá k činorodosti

 

Oslnivá, veselá a nápadná žlutá se skvěle hodí do kuchyně, koupelny, předsíně nebo chodby. Japonská posuvná stěna v této barvě nejen prostor rozdělí, ale dokáže ho krásně rozsvítit. Protože je žlutá symbolem moudrosti a podporuje myšlení, je vhodná i do dětského nebo studentského pokoje.

 

 
     
 

 

TIP: Se žlutou roletkou zvýšíte u svých ratolestí soustředění a pozitivitu. V pracovně si s její pomocí zase vytvoříte ideální pracovní podmínky.

 

Šedá je barvou neutrality a kompromisu

 

Šedá vypadá hezky ve světlých i tmavších odstínech a lze ji zkombinovat se škálou žluté: od té klasické, přes banánovou, hořčicovou až po třeba zlatou. Protože šedá snižuje sytost ostatních barev, rozumí si tak prakticky se všemi ostatními barvami. S červenou, která dodává odvahu, fialovou, která je symbolem spirituality, romantickou růžovou nebo klidně i uklidňující tyrkysově modrou či zelenou, která je barvou přírody, rovnováhy a naděje. Šedá tedy výborně funguje v kontrastu.

 

Pokud ji třeba použijete na japonskou posuvnou stěnu nebo látkové plisé v obývacím pokoji nebo ložnici, ve které máte barevné povlečení, vytvoříte si tak útulné místo, které si zamilujete.

 

 

 

 

Barva venkovního stínění oživí fasádu budovy

 

Modernizovat nemusíte jenom interiér.

I exteriér můžete doplnit barevným venkovním stíněním. To je ale vždy dobré sladit se samotnou architekturou stavby. Například k minimalistickým domům se skvěle hodí markýzy.

 

 
     
 

 

Do ložnic a pokojů, ve kterých se relaxuje a spí se používají spíše venkovní rolety a screenové rolety. V místnostech, kde probíhá běžný denní ruch, jako jsou kuchyně nebo pracovny, najdou uplatnění převážně venkovní žaluzie. Toto rozdělení však není vždy podmínkou. Záleží vždy na vás, venkovní stínění lze na domě různě kombinovat.

 

Nabídka barevného provedení venkovních žaluzií, rolet, markýz nebo svislých fasádních clon je opravdu široká a v kontrastní barvě, třeba v té letošní sluníčkově žluté, oživí fasádu každého domu či budovy.

 

 

produkty v tomto článku

 

Svislé fasádní clony

 
 

Vnitřní látkové stínění

 
 

Japonské posuvné stěny

 

Japonská posuvná stěna se skládá z látkových panelů různé šířky (od 50 do 150 cm), které se nepatrně překrývají. Snadno zastíní francouzské okno nebo i celou prosklenou stěnu, můžete ji ale také využít k rozdělení velkých místností (open space kanceláří, konferenčních sálů, ale i prostorů ve školkách nebo v nemocnicích). Dokáže zakrýt plochu o velikosti až 22,4 m². Díky svému jedinečnému designu je vždy nepřehlédnutelným prvkem interiéru.

 
 

další články

 
Nový školní rok klepe na dveře. Jak dětem zpříjemnit návrat do školních lavic? Montáž screenových rolet v 10 krocích Svislé fasádní clony – moderní doplněk každého domuPro Climax jsou klíčoví zaměstnanci, říká David ŽabčíkModerní látkové stínění – z čeho lze vybírat?
 
 
 
kontakt
 

SERVIS CLIMAX a.s.

Jasenice 1253

755 01 Vsetín

800 100 967

facebook climax   youtube climax   linkedin climax   instagram climax   pinterest climax

Obchodní podmínky | Reklamační řád | Povinně zveřejňované informace | Pro média | CertifikátyZásady zpracování osobních údajů

 

Projekt EU   Projekt EU

 

© Copyright 2020 SERVIS CLIMAX, a.s.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu SERVIS CLIMAX, a.s. zakázáno.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Jejich používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.  

 

Rozumím

 

 

Více informací

 

 

Rozumím   Více informací

 

 

       

POPTÁVKA & KONTAKT

 
 
 

Rychlý kontakt

 

  800 100 967
     
  m.hruzova@climax.cz

POPTÁVKA
& KONTAKT