CZ

 
CZ
 
EN
 
DE
 
FR
 
SK
 

Chrání, šetří energii a dělá příjemné klima, říká nové logo společnosti Climax

 

Climax je letos na trhu 28 let. A za tu dobu se ladacos změnilo. Firma roste, vyvíjí se a s tím souvisejí různé změny, které nás v průběhu času provázejí. Abychom i nadále zůstali špičkou mezi výrobci stínicí techniky, je zkrátka potřeba tu a tam naše zažité zvyklosti a postupy měnit. Jen tak se můžeme neustále posouvat, zlepšovat a držet krok s těmi nejlepšími.

 

Posledních pár let se spolu s vedením společnosti bavíme o tom, zda není na čase změnit i naše logo. Přeci jen stávající podobu loga používáme více jak čtvrt století a to, co bylo dobré v době vzniku firmy, je dnes už zkrátka poplatné své době. Pro změnu loga nás vedlo hned několik důvodů. Tím hlavním důvodem bylo to, že v Německu, Francii a Beneluxu jsme byli nuceni používat logo s dovětkem „Sunscreens by Servis Climax, a.s., protože značka Climax je v těchto zemích už registrovaná výrobcem zimních zahrad a pergol. A toto byla jedna z mnoha podmínek, abychom na těchto trzích vůbec mohli značku Climax používat. Pro Česko a Slovensko jsme používali logo Climax s různými dovětky (žaluzie, stínění pro Váš domov). Toto vše nám značně komplikovalo „život" a velmi často jsme museli rozlišovat jakou variantu loga kdy použijeme. Dalším důvodem pro změnu byl i samotný prvek „slunce za mrakem se žaluziemi v pozadí", který nebyl příliš dobře aplikovatelný v menší velikosti, na výšivkách nebo i pro ražbu loga přímo na lamely nebo na boxy.

 

V letošním roce jsme se tedy rozhodli oslovit několik grafiků i velkých reklamních agentur a vyhlásili jsme veřejnou soutěž na nové logo. Celkem se do soutěže zapojilo sedm grafiků a reklamních agentur a zaslali nám dohromady 15 návrhů loga Climax. Měli jsme tedy z čeho vybírat.

 

Hned na začátku jsme si řekli, že naším cílem rozhodně není logo měnit za každou cenu, ale jen pokud by někdo předložil takový návrh, který by nás opravdu zaujal. A to se stalo u posledního prezentovaného návrhu loga, na němž jsme se shodli jednoznačně hned na místě a bez dalšího rozmýšlení. A tak to má být! Pokud něco zaujme a líbí se na „první dobrou", pak to většinou funguje.

 

 A jak šel čas s logem Climax? Podívejte se a zavzpomínejte spolu s námi...

 

2003: První verze loga Climax  

 

 

 

2005: Na základě průzkumu trhu Climax zajišťuje, že mezi koncovými zákazníky není značka natolik známá, aby si automaticky vybavili, že se jedná o výrobce stínění. Pod logo se tedy přidávají stěžejní výrobky Climaxu - žaluzie, rolety, markýzy.

 

 

 

2007: Spolu s logem se začíná používat slogan „to nejlepší pod sluncem". Tento slogan je na tuzemském trhu úspěšně používán několik let.

 

 

 

2009: Návrat k variantě loga se sortimentem, jen v trochu upravené podobě.

 

 

 

2011: Pod logem Climax zůstávají již jen žaluzie jako výrobek, který je neprodávanější a zároveň symbolizuje „stínění". Zároveň Climax spouští reklamní kampaň se sloganem „král ve světě žaluzií", který je i po ukončení reklamní kampaně používán dalších 5 let.

 

 

 

 

2014: Většina z vás si asi změny v logu ani nevšimne - vzhledem k problémům s aplikací loga jsme snížili počet pruhů za sluníčkem ze 13 na 11.

 

 

 

2016: V roce 2016 přicházíme se sloganem „stínění pro Váš domov" a z loga vypouštíme symbol ochranné známky ®

 

 

 

2020 CLIMAX V NOVÉM KABÁTĚ!

 

A na závěr vám představujeme novou variantu loga Climax, která v určitých znacích odkazuje na původní logo. Nový logotyp je ale modernější a elegantnější, a navíc je použitelný pro všechny aplikace, ať už se jedná o výšivku, ražbu apod. Logo s jednotným dovětkem „Sunscreens" budeme používat jak v ČR, tak i zahraničí. Nové logo tak umožňuje využití grafického prvku v podobě symbolu „C", což nabízí další možnosti vizuálního stylu.


 

Nové logo začneme postupně používat od letošního podzimu. Od příštího roku pak toto logo budeme postupně měnit. Někde to půjde snadněji, například v tiskovinách nebo v on-line prostředí, kde je to otázkou pár „kliků", jinde to bude složitější a zdlouhavější proces. Proto budou nějaký čas obě loga - jak to stávající, tak to nové - zkrátka žít „vedle sebe".

 

 

 

 |
 |
 |
 |
 |
 |
 
 
 
kontakt
 

SERVIS CLIMAX a.s.

Jasenice 1253

755 01 Vsetín

800 100 967

facebook climax   youtube climax   linkedin climax   instagram climax   pinterest climax

Obchodní podmínky | Reklamační řád | Povinně zveřejňované informace | Pro média | CertifikátyZásady zpracování osobních údajů

 

Projekt EU   Projekt EU

 

© Copyright 2020 SERVIS CLIMAX, a.s.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu SERVIS CLIMAX, a.s. zakázáno.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Jejich používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.  

 

Rozumím

 

 

Více informací

 

 

Rozumím   Více informací

 

 

       

POPTÁVKA & KONTAKT

 
 
 

Rychlý kontakt

 

  800 100 967
     
  m.hruzova@climax.cz

POPTÁVKA
& KONTAKT