Nezávazná poptávka

FACEBOOK

CZ

 
CZ
 
EN
 
DE
 
FR
 
SK
 
Profi zóna

Magazín

Nové produkty, technologie nebo tipy, jak volit a pečovat o stínicí techniku.
Čtěte novinky od CLIMAXU.

 

Díl č. 2: Údržba vnitřních žaluzií

Facebook share
 

06.11.2017

Údržba stínicí techniky
 

Vnitřní žaluzie jsou v našich domácnostech stále žádaným a nepostradatelným doplňkem. Chrání naše interiéry před slunečním zářením, před pohledy zvenčí a v neposlední řadě často přispívají ke vzniku úspor nákladů na vytápění. Je ale potřeba je minimálně 1x ročně čistit, aby se špína a prach na nich nedržel.

 

Existuje několik metod, jak vyčistit žaluzie

Na znečištěná místa prachem, je dobré použít slabě nastavený ruční nebo klasický vysavač, ke kterému přidáme úzký nástavec a sací výkon snížíme na minimum. Toto čištění ale žaluzie nezbaví mastnoty, která je například v kuchyních.

  Pokud je na žaluziích už špína, ne jenom trochu prachu, pak je třeba je čistit důkladněji. Nejlépe mírně navlhčenou měkkou tkaninou nebo houbou a každou lamelu otřít zvlášť. Pro usnadnění této zdlouhavé práce je možné žaluzie dát do tzv. zavřené zatemněné polohy a setřít několik lamel najednou. Obdobným způsobem lze práci urychlit i tak, že si na obě ruce navlékneme staré rukavice, případně ponožky, a budete jimi otírat také několik lamel zároveň.

 

Obecně se nedoporučuje používat hodně navlhčenou tkaninu, která by prach jen roznesla po povrchu. Nadměrná vlhkost by mohla způsobit poškození křehkých funkčních součástí. 

 

 

Žádné agresivní čistící prostředky

Na omývání je dobré používat pouze mýdlový roztok bez chemických přísad, který odstraní mastnotu. Obvykle stejnou úlohu zastane i ocet. Voda by neměla mít teplotu více než 30 stupňů.  Na čištění se nedoporučuje používat agresivní čistící prostředky, jako organická ředidla, rozpouštědla, čistící písky, čistící pasty, vyvíječe páry a silné alkalické čistící prostředky, které by mohly strukturu lamel nenávratně poničit.


 

 

Prach a špína se také usazuje na celém ovládacím mechanismu. Proto je důležité na tyto části při čištění žaluzií nezapomínat.

V případě, že si na čištění žaluzií netroufáte, můžete veškerou práci přenechat odborníkům z úklidové firmy.


 

Zpracovala: Jana Čadová, tisková mluvčí

 

 
 
 

Štítky

DesignBydleníRozhovoryVšechny zprávy

Může Vás zajímat

 
Bioklimatická pergola

24.03.2017

Bioklimatické pergoly jsou nejmodernějším typem zastřešení terasy. V současné době patří ke špičce na trhu.

Barevné trendy ve stínění 2017

02.02.2017

Stejně jako se každým rokem obměňují módní trendy v našich šatnících, své trendy má i venkovní a vnitřní stínění.

Podpora architektů z celého světa

01.02.2017

Stali jsme se jedním z hlavních partnerů celosvětové soutěže architektů INSPIRELI Awards, která podporuje mladé talenty v oblasti architektury napříč celým světem, od Afriky až po Aljašku. Do letošního druhého ročníku se zapojila více než tísícovka nadějných architektů a designerů z 99 zemí světa.

 
 
 
 

žaluzie, rolety, markýzy, sítě proti hmyzu

  SERVIS CLIMAX a.s., Jasenice 1253, 755 01 Vsetín
800 100 967, sekretariat@climax.cz
 

Facebook  Youtube  LinkedIn

 

Obchodní podmínky | Reklamační řád | Povinně zveřejňované informace | Tiskové zprávy | CertifikátyZásady zpracování osobních údajů

 

© Copyright 2017 SERVIS CLIMAX, a.s.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu SERVIS CLIMAX, a.s. zakázáno.