Nezávazná poptávka

FACEBOOK

CZ

 
CZ
 
EN
 
DE
 
FR
 
SK
 
Profi zóna

Magazín

Nové produkty, technologie nebo tipy, jak volit a pečovat o stínicí techniku.
Čtěte novinky od CLIMAXU.

 

Díl č. 4: Příprava markýzy na sezónu

Facebook share
 

23.01.2018

Údržba stínicí techniky
 

Už se těšíte na čas strávený s rodinou venku pod svou markýzou? I když je stále ještě zima můžete toto stínění již začít připravovat na sezónu. Největší prodejce stínicí techniky v ČR a na Slovensku - Servis Climax Vám poradí, jak na to.

Bez ohledu na typ markýzy, tedy jestli se jedná o kloubovou, kazetovou nebo boční, prvním krokem musí být její očista. Pravidelné čištění markýzy zabraňuje usazování nečistot a zajišťuje stále pěkný vzhled.

 

Co je potřeba udělat nejdříve?

Nejprve smetáčkem ometeme z konstrukce markýzy případné nečistoty, které zde zůstaly ještě z podzimu. Poté ji savým bavlněným hadříkem a teplou vodou se saponátem omyjeme.

 

Čištění markýzové látky.

Nejdříve vysuneme volán a až potom látku, kterou vyčistíme houbičkou nebo měkkým kartáčkem a slabým mýdlovým roztokem. Čistící prostředek nesmí obsahovat bělidla ani chlór, silně alkalické čisticí prostředky jako draselný louh, sodný louh, sodu, silně kyselé výrobky nebo agresivně působící abrazivní látky. Při jejich použití by došlo by k porušení impregnace.

 

 

Po vyčištění potahu je důležité jej zbavit zbytků mýdlového roztoku čistou vodou a nechat potah důkladně proschnout, aby při stočení zpět na válec nezplesnivěl.

Po každém čištění potah znova naimpregnujeme, například běžný sprejem na impregnaci stanů.

 

Ostatní rady k čištění:

 

CLIMAX pro své markýzy využívá vysoce kvalitních látek z akrylátových tkanin rakouské společnosti Sattler, které zaručují stálobarevnost, jsou odolné proti plísním, mastnotě, špíně a vodě a vyznačují se vysokou UV ochranou.

V případě, že se vám markýzová látka omrzí můžete si objednat kompletní výměnu potahové látky za jinou. Třeba modernější. Záleží jen na vašem vkusu. CLIMAX nabízí širokou škálu možností.

 

 
 
 

Štítky

DesignBydleníRozhovoryVšechny zprávy

Může Vás zajímat

 
Nová venkovní žaluzie T-80

07.03.2017

Po důkladném vývoji a testování uvádíme na trh novou venkovní lamelu

Bioklimatická pergola

24.03.2017

Bioklimatické pergoly jsou nejmodernějším typem zastřešení terasy. V současné době patří ke špičce na trhu.

Podpora architektů z celého světa

01.02.2017

Stali jsme se jedním z hlavních partnerů celosvětové soutěže architektů INSPIRELI Awards, která podporuje mladé talenty v oblasti architektury napříč celým světem, od Afriky až po Aljašku. Do letošního druhého ročníku se zapojila více než tísícovka nadějných architektů a designerů z 99 zemí světa.

 
 
 
 

žaluzie, rolety, markýzy, sítě proti hmyzu

  SERVIS CLIMAX a.s., Jasenice 1253, 755 01 Vsetín
800 100 967, sekretariat@climax.cz
 

Facebook  Youtube  LinkedIn

 

Obchodní podmínky | Reklamační řád | Povinně zveřejňované informace | Tiskové zprávy | CertifikátyZásady zpracování osobních údajů

 

© Copyright 2017 SERVIS CLIMAX, a.s.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu SERVIS CLIMAX, a.s. zakázáno.