Nezávazná poptávka

FACEBOOK

CZ

 
CZ
 
EN
 
DE
 
FR
 
SK
 
Profi zóna

Magazín

Nové produkty, technologie nebo tipy, jak volit a pečovat o stínicí techniku.
Čtěte novinky od CLIMAXU.

 

Díl č. 5: Údržba venkovních žaluzií nejen v zimě

Facebook share
 

06.02.2018

Údržba stínicí techniky
 

To, že venkovní žaluzie jsou nejenom funkčním, ale i elegantním doplňkem našich domovů je už známá věc. A že mají jedny z nejlepších vlastností, jako je regulace světla, ochranu našich domovů před přehříváním a v zimě i před únikem tepla také. Abychom si jejich pozitivní vlastnosti udrželi co nejdéle, je potřeba žaluziím věnovat péči nejenom v létě, ale i v zimě.

 

  V zimním období hrozí žaluziím především přimrznutí, námraza nebo zasněžení. Před jejich použitím je proto důležité zkontrolovat, zda nejsou přimrzlé lamely ve vodících lištách nebo k parapetu. Pokud by tomu tak bylo, musíme námrazu opatrně odstranit. Kdyby se neodstranila hrozilo by poškození jednotlivých lamel, popřípadě celé žaluzie. Nejlepší je proto se žaluziemi při námraze vůbec nemanipulovat. Nechat je v poloze v jaké jsou a znovu je použít až námraza povolí.

 

Na čistotu vystačí běžné prostředky, které máme doma

  Dvakrát ročně je vhodné zbavit žaluzie drobných nečistot jako hmyzu, pylu, listí apod.  K omytí žaluzií můžeme použít zahradní hadici nebo parní čistič. Pozor n stékající vodu. Pokud by byla hodně špinavá, mohla by znečistit fasádu. Na čištění využijeme běžné prostředky, které v domácnostech máme, mýdlo, jar a teplou vodu maximálně do 40 stupňů.  Úplně se vyhněme chemickým prostředkům jako jsou ředidla, rozpouštědla nebo jiné abrazivní čistící prostředky. 

 

Postup čištění

 

Žaluzie sklopíme do svislé polohy a opláchneme je vodou. Vezmeme si houbičku nebo hadřík, prostě co máme doma po ruce, a každou lamelu zvlášť očistíme. Postupujeme jedním tahem a v jednom směru, abychom špínu po žaluzii neroznášeli. Pokud je žaluzie více znečištěná, jarovou vodu si dáme do rozprašovače a mokré žaluzie postříkáme a necháme chvíli působit. Roztok by ale neměl na žaluziích zaschnout. Poté lamely dočistíme ručně. Po očištění lamel stejným způsobem umyjeme vodicí lišty. Vodou nakonec spláchneme ze žaluzií všechny nečistoty a necháme uschnout.

 

Kromě mytí je také důležité provést běžnou kontrolu technického stavu a funkčnosti žaluzií. Zda jdou rovnoměrně vytahovat a spouštět, jestli nejsou hodně opotřebené pásky a vodicí lišty a v neposlední řadě je důležité zkontrolovat hlučnost chodu. V případě poruch funkčnosti kontaktujte naše Climax partnery.

 

https://www.climax.cz/kontakt

 
 
 

Štítky

DesignBydleníRozhovoryVšechny zprávy

Může Vás zajímat

 
Bioklimatická pergola

24.03.2017

Bioklimatické pergoly jsou nejmodernějším typem zastřešení terasy. V současné době patří ke špičce na trhu.

Barevné trendy ve stínění 2017

02.02.2017

Stejně jako se každým rokem obměňují módní trendy v našich šatnících, své trendy má i venkovní a vnitřní stínění.

Podpora architektů z celého světa

01.02.2017

Stali jsme se jedním z hlavních partnerů celosvětové soutěže architektů INSPIRELI Awards, která podporuje mladé talenty v oblasti architektury napříč celým světem, od Afriky až po Aljašku. Do letošního druhého ročníku se zapojila více než tísícovka nadějných architektů a designerů z 99 zemí světa.

 
 
 
 

žaluzie, rolety, markýzy, sítě proti hmyzu

  SERVIS CLIMAX a.s., Jasenice 1253, 755 01 Vsetín
800 100 967, sekretariat@climax.cz
 

Facebook  Youtube  LinkedIn

 

Obchodní podmínky | Reklamační řád | Povinně zveřejňované informace | Tiskové zprávy | CertifikátyZásady zpracování osobních údajů

 

© Copyright 2017 SERVIS CLIMAX, a.s.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu SERVIS CLIMAX, a.s. zakázáno.