Nezávazná poptávka

FACEBOOK

CZ

 
CZ
 
EN
 
DE
 
FR
 
SK
 
Profi zóna

Magazín

Nové produkty, technologie nebo tipy, jak volit a pečovat o stínicí techniku.
Čtěte novinky od CLIMAXU.

 

Díl č. 6: Údržba sítí proti hmyzu

Facebook share
 

19.07.2018

Údržba stínicí techniky
 

V naší nabídce najdete různé druhy protihmyzových sítí od těch klasických pevných, dveřních, posuvných, rolovacích až po plisé sítě. Sítě své využití najdou zejména v období jara až podzimu. Jsou praktickou ochranou před dotěrným hmyzem a částečně i pylem. Aby si sítě zachovaly správnou funkci po celý rok je potřeba se o ně také i starat a věnovat jim pravidelnou péči. Stejně jako okna, tak i sítě doporučujeme alespoň 1x do roka zbavit usazeného prachu, pylu a nečistot. Climax vám opět poradí, jak na to.

 

Údržba pevných sítí

Před očištěním výrobek z okna demontujeme. Nejdříve, za pomoci vysavače nastaveného na nejmenší výkon síť nasucho vysajeme. Dalším možným způsobem, jak znečištěnou síťovinu zbavit prachu, je otřít ji měkkým kartáčkem, například takovým, který se používá na šaty. Rám se sítí přemístíme do vany anebo ven na zahradu, podle toho, kde bydlíme.

 

 

Za pomoci sprchy, parního čističe nebo zahradní hadice rám a síť nejdříve osprchujeme.

 

Na čištění rámu použijeme měkkou textilní tkaninu, nebo houbu. Síťovinu můžeme jemně vykartáčovat. Na umytí nám postačí mýdlový roztok bez chemických přísad a teplá voda do 40 stupňů.  Úplně se vyhneme chemickým prostředkům jako jsou ředidla, rozpouštědla nebo jiné abrazivní čistící prostředky v podobě čistících písků nebo past. Určitě nedoporučujeme na čištění použít ostré či drsné nástroje, které by mohly jak rám, tak síťovinu zničit. Při čištění dbáme na opatrné zacházení, aby nedošlo k promáčknutí, vytržení síťoviny z drážky rámu nebo protrhnutí či jinému poškození. Nakonec vše zlehka osprchujeme a celý postup opakujeme i z druhé strany. Vyčištěnou síť necháme na vzduchu doschnout.

 

 

Údržba ostatních sítí

Posuvné, rolovací a plisé sítě při čištění nedemontujeme. Prachu a usazených nečistot je zbavíme za pomoci vysavače, který také nastavíme na co nejmenší výkon. Rám sítě umyjeme měkkou textilní tkaninou nebo houbičkou namočenou do teplého mýdlového roztoku. Stejně tak vyčistíme i vysátou síťovinu. Poté celý výrobek suchou měkkou tkaninou opatrně vysušíme a opět necháme doschnout.

 

 

Doporučení uživatelům sítí

Každému uživateli sítí, kromě zmíněné údržby, doporučujeme, aby si každý rok také zkontroloval stav upínacích komponentů. V případě zjištění jakýchkoliv závad, však neprováděl opravu sám, aby nepřišel o záruku, ale naopak kontaktoval vyškolený personál našich Climax partnerů.

 

 

 
 
 

Štítky

DesignBydleníRozhovoryVšechny zprávy

Může Vás zajímat

 
Nová venkovní žaluzie T-80

07.03.2017

Po důkladném vývoji a testování uvádíme na trh novou venkovní lamelu

Barevné trendy ve stínění 2017

02.02.2017

Stejně jako se každým rokem obměňují módní trendy v našich šatnících, své trendy má i venkovní a vnitřní stínění.

Podpora architektů z celého světa

01.02.2017

Stali jsme se jedním z hlavních partnerů celosvětové soutěže architektů INSPIRELI Awards, která podporuje mladé talenty v oblasti architektury napříč celým světem, od Afriky až po Aljašku. Do letošního druhého ročníku se zapojila více než tísícovka nadějných architektů a designerů z 99 zemí světa.

 
 
 
 

žaluzie, rolety, markýzy, sítě proti hmyzu

  SERVIS CLIMAX a.s., Jasenice 1253, 755 01 Vsetín
800 100 967, sekretariat@climax.cz
 

Facebook  Youtube  LinkedIn

 

Obchodní podmínky | Reklamační řád | Povinně zveřejňované informace | Tiskové zprávy | CertifikátyZásady zpracování osobních údajů

 

© Copyright 2017 SERVIS CLIMAX, a.s.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu SERVIS CLIMAX, a.s. zakázáno.