CZ

 
CZ
 
EN
 
DE
 
FR
 
SK
 

Montáž lamelové pergoly krok za krokem

Plánujete si pořídit hliníkovou pergolu a nevíte, co bude při její montáži následovat? Jak dlouho bude instalace trvat? Připravili jsme pro vás užitečné rady i fotoreportáž, která vás provede jednotlivými kroky. Nejedná se ale o návod, jak si pergolu sám namontovat, to pro vás udělá vždy specializovaná firma.

AKTUALITY

Facebook share

 

Montáž lamelové pergoly krok za krokem

 
30.04.2020
 

Plánujete si pořídit hliníkovou pergolu a nevíte, co bude při její montáži následovat? Jak dlouho bude instalace trvat? Připravili jsme pro vás užitečné rady i fotoreportáž, která vás provede jednotlivými kroky. Nejedná se ale o návod, jak si pergolu sám namontovat, to pro vás udělá vždy specializovaná firma.


Na pergolu není nikdy pozdě

Na rozdíl od venkovního stínění oken, které je dobré naplánovat už ve fázi projektu stavby, se pergoly běžně montují i kdykoliv později. Většinou v době, když je dům hotový a začnete přemýšlet, jak si posezení na terase ještě více zpříjemnit. Oproti markýzám mají pergoly při montáži jednu velkou výhodu - pergola není tolik náročná na pevnost uchycení, protože má stojky. Na dům tedy není vyvíjen takový tlak jako u markýz.

 

 

U pergol rozlišujeme dva typy - s nosnou konstrukcí a bez nosné konstrukce. Nosné konstrukce jsou vhodné na terasy, atria, verandy, pro restaurace či jako volně stojící objekt do zahrady. Bez nosné konstrukce pak ideálním řešením pro stínění zimních zahrad. „Pokud si vyberete pergolu, která je částečně kotvena do stěny domu, je potřeba počítat s tím, že fasáda bude při montáži částečně narušena. Pro tento typ pergol je tedy vhodné připravit nosné prvky do fasády ještě před jejím zateplením," informuje Filip Šimara, obchodní ředitel největšího českého výrobce stínění CLIMAX.

 

CLIMAX tip: Plánujete pergolu na dálkové ovládání? Myslete už při stavbě domu na přípravu přívodní elektroinstalace.

 

Dva způsoby montáže

 

  Existují dva způsoby uchycení pergol - montáž do zdi nebo do země. Kotvení do dřeva (např. do dřevěného trámu ve zdi dřevostavby) je jednodušší než do zdiva - stačí přichytit vhodnými vruty. Nejnáročnější kotvení bývá do zatepleného zdiva.

Pokud se pergola kotví přímo do země (hlína, písek, štěrk), je potřeba připravit betonové patky, které se běžně používají.

 

 

Instalace jedině odborně

 

Do montáže pergoly se nikdy nepouštějte sami, pokud vám má pergola dobře sloužit. „Profesionální montáž doporučujeme nejen z funkčního, ale i praktického hlediska. Její nekvalitní provedení totiž může pergolu zbytečně poškodit. Jen proškolení odborníci produkty dokonale znají, dokážou vám bezpečně poradit a vy se tak vyhnete nepříjemným opravám i nákladům navíc," radí Filip Šimara

 

Pojďme se společně podívat, jak probíhá montáž naší prvotřídní lamelové pergoly Espacio v 10 krocích.

 

  1. Před zahájením výroby pergoly, kterou provádí CLIMAX u všech výrobků vždy na míru, k vám přijedou odborníci na přesné zaměření. Teprve poté se zadají údaje do výroby.
  2. Začíná se přípravou betonových patek pod stojky. Doporučený rozměr je 30 x 30 x 80 cm.
  3. Na zdi nebo v patce musí být před instalací připravený přívod elektrické energie.
  4. Aby se montáž stihla během dne, je ideální spolupráce 4 techniků.
  5. Technici začínají montáží obvodové hliníkové konstrukce. Do stojek pergoly protáhnou elektrický kabel. Postupně k sobě přimontují všechny profily pergoly, které tvoří základ pergoly.
  6. Do betonových patek technici vyvrtají otvory pro závitové tyče. Po vytvrdnutí chemické kotvy nasadí matice na závitové tyče, ale zatím je nedotáhnou.
  7. Všechny spoje a rohové i odtokové žlaby je nutné pořádně zasilikonovat.  
  8. Pomocí plastové podložky se nasadí do konstrukce otočné lamely pergoly. Lamely se zabudovaným LED osvětlením je potřeba propojit s připravenou elektroinstalací.
  9. Přichází na řadu utažení matic u nosných stojek.
  10. Nakonec se zkontroluje funkčnost naklápění lamel a LED osvětlení a je hotovo.

 

CLIMAX tip: Bioklimatická hliníková pergola Espacio chytře spolupracuje s přírodou, zajišťuje vysoké pohodlí a účinně chrání před sluncem i deštěm. Její lamely lze naklápět až po úhel 140°. Můžete ji doplnit o zabudované reproduktory, světelné LED pásky nebo boční zastínění. 

 

produkty v tomto článku

 

Pergoly

 
 

Pergoly Espacio

 

Bioklimatická hliníková pergola Espacio v sobě snoubí luxus a funkčnost. Chytře spolupracuje s přírodou, aby zajistila vysoké pohodlí při nízké spotřebě energie. Je ideální pro všechny, kteří vyžadují jen to nejlepší. Bezchybně pracuje za jakéhokoli počasí a v každém ročním období. Montuje se na terasy rodinných domů, atria, verandy či zahrádky restaurací.

 
 

další články

 
Vsetín ocenil Climax za dárcovství a dobročinnostPavel Olšák – nejlepší zaměstnanec roku 2019Climax expanduje na sever.Francouzská dceřiná společnost se rozrůstáJak byl vidět CLIMAX v roce 2019
 
 
 
kontakt
 

SERVIS CLIMAX a.s.

Jasenice 1253

755 01 Vsetín

800 100 967

facebook climax   youtube climax   linkedin climax   instagram climax   pinterest climax

Obchodní podmínky | Reklamační řád | Povinně zveřejňované informace | Pro média | CertifikátyZásady zpracování osobních údajů

 

© Copyright 2020 SERVIS CLIMAX, a.s.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu SERVIS CLIMAX, a.s. zakázáno.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Jejich používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.  

 

Rozumím

 

 

Více informací

 

 

Rozumím   Více informací

 

 

       

POPTÁVKA & KONTAKT

 
 
 

Rychlý kontakt

 

  800 100 967
     
  l.palatova@climax.cz

POPTÁVKA
& KONTAKT