CZ

 
CZ
 
EN
 
DE
 
FR
 
SK
 

Pergoly a markýzy, které s vámi drží krok

Jestliže si plánujete pořídit pergolu či markýzu, myslete už před koupí na možnosti, jak si letní pobyt pod jejich přístřešky zpříjemnit ještě více.

TRENDY

Facebook share

 

Pergoly a markýzy, které s vámi drží krok

 
29.03.2019
 

Jestliže si plánujete pořídit pergolu či markýzu, myslete už před koupí na možnosti, jak si letní pobyt pod jejich přístřešky zpříjemnit ještě více. Co třeba zabudovaným osvětlením, reproduktory pro příznivce hudby, větrným čidlem, časovým spínačem, napojením na chytrou domácnost nebo svislými clonami, které ochrání proti větru?

U obou stínicích prvků však můžete vybírat z velkého množství doplňků a nejrůznějších vychytávek.

 

Zastíní a snadno se ovládá

Nikomu z nás se v dnešním světě chytrých technologií nechce vycházet ven a ručně zatahovat výsuvné markýzy před silným větrem. Motory na dálkové ovládání jsou dnes naprosto samozřejmou výbavou stínicí techniky. Elektrický pohon nejen zcela odstraňuje fyzickou námahu, ale navíc díky plynulému chodu snižuje mechanické namáhání markýzy a prodlužuje její životnost. Markýzy můžete ovládat klasicky pomocí dálkového ovladače, nebo ještě pohodlněji přes aplikaci v chytrém telefonu, který máte vždy při sobě, tablet či počítač. A to odkudkoliv.

„Pokud zapomenete před odchodem do práce vytáhnout markýzu a začne foukat silný vítr, větrné čidlo vyšle signál k pohonu a látka se automaticky navine zpátky," informuje Filip Šimara, obchodní ředitel největšího českého výrobce stínění CLIMAX. Otřesové čidlo se upevňuje přímo na markýzu a vyhodnocuje vibrace způsobené větrem. Můžete si pořídit i sluneční čidlo, které vyšle signál, pokud slunce svítí příliš intenzivně. Markýza se následně vysune a vy se tak můžete večer procházet pro terase s nerozpálenými dlaždicemi a fasádou, která by jinak zůstala i po západu slunce horká. To oceníte zejména při večerním větrání, kdy se večer sice ochladí, ale z rozpálené fasády by k vám do interiéru proudil i teplý vzduch.

Na markýzy můžete instalovat také časový spínač a veškerou elektroniku propojit přes inteligentní systém řízení domácnosti. Automatizace domácnosti vám umožní ovládat celý dům z jednoho mobilního telefonu a třeba z druhého konce světa. Je to bezpečné, pohodlné a šetříte tím svůj čas i energie.

 

CLIMAX tip: Kromě čidel dokonale ochrání látku před poškozením i nepřízní počasí ve svém designovém boxu kazetové markýzy Kaseta.

 

Zastíní a vytvoří druhý domov

Také pergoly jsou dnes běžně vybaveny pohony na dálkové ovládání, můžete k nim pořídit různá chytrá čidla a senzory a vše napojit na jednu řídicí jednotku obdobně jako u markýz. Královnou všech pergol je bioklimatická hliníková pergola Espacio, která pracuje bezchybně za jakéhokoliv počasí. Lze ji zútulnit mnoha doplňky a vytvořit si venku opravdu druhý domov. Nejpraktičtějším doplňkem jsou boční a svislé clony. „Při včasném naplánování společně s pořízením pergoly bude možné jejich vodicí lišty skrýt do profilu pergoly. Clony ochrání před horkem, pohledy sousedů i větrem. Naše nová svislá clona Unirol odolá díky zipu, který je navařen po obou stranách, rychlosti větru o rychlosti až 90 km/h," doplňuje Filip Šimara.

 

Skutečnou oázu klidu pomůžou dotvořit také zabudované reproduktory, LED osvětlení či vyhřívání. LED světelné pásky můžete vybírat v různých barvách, doplnit stmívačem a umístit kamkoliv - po obvodu, do lamel či nohy pergoly. Pokud si plánujete prodloužit pobyt pod pergolou i mimo letní sezonu, kromě deky vás zahřejí také heatery neboli venkovní topení.

 

 

 

 

produkty v tomto článku

 

Pergoly

 
 

Markýzy

 
 

Svislé fasádní clony

 
 

další články

 
Nevyhazujte peníze oknem. Pořiďte si venkovní roletyChytré žaluzie pro pohodlnější životDovolená na teraseStínění pro panelové a rezidenční domyV létě s pergolou o místnost navíc
 
 
 
kontakt
 

SERVIS CLIMAX a.s.

Jasenice 1253

755 01 Vsetín

800 100 967

facebook climax   youtube climax   linkedin climax   instagram climax   pinterest climax

Obchodní podmínky | Reklamační řád | Povinně zveřejňované informace | Pro média | CertifikátyZásady zpracování osobních údajů

 

© Copyright 2020 SERVIS CLIMAX, a.s.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu SERVIS CLIMAX, a.s. zakázáno.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Jejich používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.  

 

Rozumím

 

 

Více informací

 

 

Rozumím   Více informací

 

 

       

POPTÁVKA & KONTAKT

 
 
 

Rychlý kontakt

 

  800 100 967
     
  l.palatova@climax.cz

POPTÁVKA
& KONTAKT