Nezávazná poptávka

FACEBOOK

CZ

 
CZ
 
EN
 
DE
 
FR
 
SK
 
Profi zóna

Magazín

Nové produkty, technologie nebo tipy, jak volit a pečovat o stínicí techniku.
Čtěte novinky od CLIMAXU.

 

Protidrogový vlak ve Vsetíně

Facebook share
 

22.11.2017

Aktuality
 

 

Protidrogový vlak - Revolution train zavítal i do Vsetína. Zájem o preventivní projekt, který zážitkovou formou ukazuje mladým lidem úskalí užívání návykových látek, byl velký. Sto šedesát metrů dlouhou vlakovou soupravou prošly ve středu 15. listopadu téměř tři stovky žáků a studentů ze vsetínských základních škol ve věku od 12 do 14 let a vsetínská veřejnost. Pro všechny Vsetíňany byla díky CLIMAXU, který zastavení vlaku v rámci svého charitativního projektu Pomáháme zaplatil, návštěva vlaku v ten den zdarma.

 

 

Celkem šest vagónů zážitkovou metodou ukazovalo různé simulace z prostředí alkoholu a drog. V jednotlivých vagónech se procházelo skutečným příběhem narkomana, který popisoval, jak je snadné propadnou drogové závislosti, a jak těžké se jí zbavit. Filmový příběh návštěvníci sledovali ve čtyřech kinosálech protidrogového vlaku. Po každé časti filmu se zvedlo projekční plátno, za nimž byla nasimulovaná věrná kopie míst, která přímo souvisela s dějem příběhu. Procházelo se rozjásaným barem, ve kterém skupinka mladých lidí pila alkohol ve velkém. Následovala tragická dopravní nehoda po riskantní noční jízdě z večírku Pohled na vrak auta, ale nestačil. Byl cítit i pach spálených pneumatik. Nechyběla policejní vyšetřovna a vězeňská cela pro mladistvé a skutečné narkomanské doupě se střepy, starými hadry, stříkačkami a odporným smetím.

 

 

Interiér vlaku vypadal jako lidské tělo, jehož tepny a orgány byly ze začátku hezky barevné. Ke konci příběhu tělo šedlo a bylo prolezlé různými chorobami. 

A proč jsme vůbec do projektu šli a přistavení vlaku zaplatili? Slovy Mirka Jakubce: „Jsem přesvědčen o tom, že užívání drog každoročně ničí spoustu životů. Realita života uživatelů drog je pro veřejnost dost zkreslená a myslím si, že každý by měl vědět co ho může čekat, když drogám podlehne. Protidrogový vlak tak ukazuje mladým lidem reálné následky, jak vypadá život pod vlivem jakékoli drogy.


 

 

Velkou odměnou nám v ten den bylo, když děti z dopoledních prohlídek přišli v podvečer znova a doslova „dotáhli" i své rodiče. Tomu se říká úspěch.

 
 
 

Štítky

DesignBydleníRozhovoryVšechny zprávy

Může Vás zajímat

 
Bioklimatická pergola

24.03.2017

Bioklimatické pergoly jsou nejmodernějším typem zastřešení terasy. V současné době patří ke špičce na trhu.

Podpora architektů z celého světa

01.02.2017

Stali jsme se jedním z hlavních partnerů celosvětové soutěže architektů INSPIRELI Awards, která podporuje mladé talenty v oblasti architektury napříč celým světem, od Afriky až po Aljašku. Do letošního druhého ročníku se zapojila více než tísícovka nadějných architektů a designerů z 99 zemí světa.

Nová venkovní žaluzie T-80

07.03.2017

Po důkladném vývoji a testování uvádíme na trh novou venkovní lamelu

 
 
 
 

žaluzie, rolety, markýzy, sítě proti hmyzu

  SERVIS CLIMAX a.s., Jasenice 1253, 755 01 Vsetín
800 100 967, sekretariat@climax.cz
 

Facebook  Youtube  LinkedIn

 

Obchodní podmínky | Reklamační řád | Povinně zveřejňované informace | Tiskové zprávy | Certifikáty

 

© Copyright 2017 SERVIS CLIMAX, a.s.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu SERVIS CLIMAX, a.s. zakázáno.