CZ

 
CZ
 
EN
 
DE
 
FR
 
SK
 

Unirol vydrží přes šedesát let

V roce 2018 jsme uvedli v život naši vlastní svislou fasádní clonu Unirol.

TRENDY

Facebook share

 

Unirol vydrží přes šedesát let

 
16.07.2019
 

V roce 2018 jsme uvedli v život naši vlastní svislou fasádní clonu Unirol. O tom, že jsme výrobek už loni testovali na odolnost proti větru, jsme vás již informovali. V testování jsme ale pokračovali a Unirol 100 model R i C jsme podrobili další zkoušce testu na životnost. Nejenže Unirol lehce prošel i touto zkouškou, ale zjistili jsme, že vydrží 5x více, než udává norma té nejvyšší třídy. Potvrdili jsme si, že naše vlastní svislá fasádní clona je opravdu skvělý výrobek, který vydrží téměř celý život.

Testování výrobků je definováno normou ČSN EN 13561, která zahrnuje povinné, ale i nepovinné zkoušky. Mezi ty nepovinné hodnoty patří například testování výrobku na jeho životnost, která je popsána ve zmíněné normě kapitole 4.8.4 Třídy trvanlivosti. Trvanlivost výrobku je pak následně řazena do tří tříd dle počtu cyklů. (Jeden cyklus představuje pohyb nahoru a dolů, tedy vytažení a stažení výrobku.) Konkrétně třída 1 má definováno 3000 cyklů, třída 2 pak 7000 cyklů a třída 3 určuje 10 000 cyklů, přičemž udávaná živostnost výrobku u třídy 2 je odhadována na 10 let.

Testování Unirolu jsme proto podrobili té nejvyšší možné zkoušce, tedy třídě 3. Abychom ale zjistili, co výrobek skutečně vydrží, v testování jsme pokračovali dále až do takzvaného nevratného poškození, což je proces, kdy chod výrobku už není stoprocentní, ale pořád funguje.

Unirol C a R nakonec dosáhly neuvěřitelné hodnoty 48 572 cyklů. Pokud bychom to přepočítali stejnou logikou, která je uvedena v normě, potom se bavíme o teoretické živostnosti více než 66 let. Při testování na životnost se nejslabším místem Unirolu ukázal trn bočnice, který byl „opotřebovaný" plastovou koncovkou, která je osazena v hřídeli.

 

produkty v tomto článku

 

Svislé fasádní clony

 
 

další články

 
Dovolená na teraseStínění pro panelové a rezidenční domyV létě s pergolou o místnost navícJak kombinovat barvu roku?Venkovní žaluzie vs. rolety.
 
 
 
kontakt
 

SERVIS CLIMAX a.s.

Jasenice 1253

755 01 Vsetín

800 100 967

facebook climax   youtube climax   linkedin climax   instagram climax   pinterest climax

Obchodní podmínky | Reklamační řád | Povinně zveřejňované informace | Pro média | CertifikátyZásady zpracování osobních údajů

 

© Copyright 2020 SERVIS CLIMAX, a.s.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu SERVIS CLIMAX, a.s. zakázáno.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Jejich používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.  

 

Rozumím

 

 

Více informací

 

 

Rozumím   Více informací

 

 

       

POPTÁVKA & KONTAKT

 
 
 

Rychlý kontakt

 

  800 100 967
     
  l.palatova@climax.cz

POPTÁVKA
& KONTAKT