Nezávazná poptávka

FACEBOOK

CZ

 
CZ
 
EN
 
DE
 
FR
 
SK
 
Profi zóna

Magazín

Nové produkty, technologie nebo tipy, jak volit a pečovat o stínicí techniku.
Čtěte novinky od CLIMAXU.

 

Unirol vydrží přes šedesát let

Facebook share
 

16.07.2019

Trendy
 

V roce 2018 jsme uvedli v život naši vlastní svislou fasádní clonu Unirol. O tom, že jsme výrobek už loni testovali na odolnost proti větru, jsme vás již informovali. V testování jsme ale pokračovali a Unirol 100 model R i C jsme podrobili další zkoušce testu na životnost. Nejenže Unirol lehce prošel i touto zkouškou, ale zjistili jsme, že vydrží 5x více, než udává norma té nejvyšší třídy. Potvrdili jsme si, že naše vlastní svislá fasádní clona je opravdu skvělý výrobek, který vydrží téměř celý život.

Testování výrobků je definováno normou ČSN EN 13561, která zahrnuje povinné, ale i nepovinné zkoušky. Mezi ty nepovinné hodnoty patří například testování výrobku na jeho životnost, která je popsána ve zmíněné normě kapitole 4.8.4 Třídy trvanlivosti. Trvanlivost výrobku je pak následně řazena do tří tříd dle počtu cyklů. (Jeden cyklus představuje pohyb nahoru a dolů, tedy vytažení a stažení výrobku.) Konkrétně třída 1 má definováno 3000 cyklů, třída 2 pak 7000 cyklů a třída 3 určuje 10 000 cyklů, přičemž udávaná živostnost výrobku u třídy 2 je odhadována na 10 let.

Testování Unirolu jsme proto podrobili té nejvyšší možné zkoušce, tedy třídě 3. Abychom ale zjistili, co výrobek skutečně vydrží, v testování jsme pokračovali dále až do takzvaného nevratného poškození, což je proces, kdy chod výrobku už není stoprocentní, ale pořád funguje.

Unirol C a R nakonec dosáhly neuvěřitelné hodnoty 48 572 cyklů. Pokud bychom to přepočítali stejnou logikou, která je uvedena v normě, potom se bavíme o teoretické živostnosti více než 66 let. Při testování na životnost se nejslabším místem Unirolu ukázal trn bočnice, který byl „opotřebovaný" plastovou koncovkou, která je osazena v hřídeli.

 

 
 
 

Štítky

DesignBydleníRozhovoryVšechny zprávy

Může Vás zajímat

 
Podpora architektů z celého světa

01.02.2017

Stali jsme se jedním z hlavních partnerů celosvětové soutěže architektů INSPIRELI Awards, která podporuje mladé talenty v oblasti architektury napříč celým světem, od Afriky až po Aljašku. Do letošního druhého ročníku se zapojila více než tísícovka nadějných architektů a designerů z 99 zemí světa.

Bioklimatická pergola

24.03.2017

Bioklimatické pergoly jsou nejmodernějším typem zastřešení terasy. V současné době patří ke špičce na trhu.

Nová venkovní žaluzie T-80

07.03.2017

Po důkladném vývoji a testování uvádíme na trh novou venkovní lamelu

 
 
 
 

žaluzie, rolety, markýzy, sítě proti hmyzu

  SERVIS CLIMAX a.s., Jasenice 1253, 755 01 Vsetín
800 100 967, sekretariat@climax.cz
 

Facebook  Youtube  LinkedIn

 

Obchodní podmínky | Reklamační řád | Povinně zveřejňované informace | Tiskové zprávy | CertifikátyZásady zpracování osobních údajů

 

© Copyright 2017 SERVIS CLIMAX, a.s.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu SERVIS CLIMAX, a.s. zakázáno.