CZ

 
CZ
 
EN
 
DE
 
FR
 
SK
 

V létě s pergolou o místnost navíc

Pobyt na čerstvém vzduchu, přímý kontakt se zahradou, zároveň bezpečí a pohodlí srovnatelné s interiérem.

TRENDY

Facebook share

 

V létě s pergolou o místnost navíc

 
09.03.2020
 

Pobyt na čerstvém vzduchu, přímý kontakt se zahradou, zároveň bezpečí a pohodlí srovnatelné s interiérem. To jsou důvody, proč si většina majitelů pořizuje k rodinným domům také pergolu. V létě totiž slouží jako další, téměř plnohodnotný pokoj. Co pergole nesmí chybět, aby nabídla maximální komfort, a to i při nepřízni počasí?

 

Dnešní pergoly si s obytnými místnostmi v interiéru opravdu často nezadají. Nejčastěji plní funkci venkovního obývacího pokoje, ale také kuchyně, jídelny, dětské herny, posilovny, pracovny, na odpolední odpočinek zvládnou zastoupit i ložnici. Trendem je, aby taková pergola nabídla maximální komfort, a to při co nejmenších nárocích na údržbu. Dále musí zajistit stabilitu a životnost a také s domem souznít po estetické stránce. Sloužit by pak měla nejen při hezkém počasí. Zohlednit je ale vhodné i požadavek ochrany proti přímým slunečním paprskům v parních letních dnech, tedy zajistit dostatečné stínění. A v neposlední řadě je dobré myslet i na soukromí, které musí dobře navržená pergola poskytnout.

 

 

 

CLIMAX tip: Stylová pergola Med Twist účinně chrání před horkem i deštěm. Střecha se skládá z jednotlivých lamel, které lze natáčet v úhlu 0 až 135 stupňů. V zavřené poloze střechou nepronikne ani kapka vody. Díky množství doplňků si pod pergolou vytvoříte druhý domov na zahradě.

 

Proti větru i zvědavcům


Pokud potřebujete, aby byl prostor pergoly lépe chráněn před sluncem, větrem i před pohledy sousedů, lze ji vybavit svislými nebo bočními clonami, které jsou jednoznačným trendem ve venkovním stínění.

V nabídce největšího českého výrobce stínění CLIMAX najdete širokou barevnou škálu látek i konstrukcí těchto clon, které kromě praktických funkcí dodají pergole moderní vzhled a zároveň ji zútulní. „Při včasném plánování společně s pořízením pergoly lze vodicí lišty těchto clon skrýt do profilu pergoly, čistý vzhled je tak maximálně zachován. Clony chrání i před horkem a odolají větru o rychlosti až 90 km/h," upozorňuje Filip Šimara, obchodní ředitel CLIMAX.

Nabídka textilií, z nichž se clony zhotovují, představuje pestrou paletu kvalitních materiálů odolných proti vyblednutí i proti vodě. Zvolit můžete mj. textilie perforované, které i ve stavu „zataženo" umožní vizuální kontakt s okolím. Naopak dokonalé zatemnění zajistí tzv. „blackout" látky.

 

Moderní je hliníková

 

Architektura rodinných domů se posouvá směrem k čistotě a jednoduchosti, minimalisticky pojatá je tak i moderní pergola. Přitom ale musí dostát požadavkům na stabilitu a životnost. Všechny tyto náležitosti splňují pergoly s konstrukcemi z hliníkových profilů. Mohou stát jak volně v prostoru zahrady, tak být částečně kotvené na zeď domu.

 

Střechy pergol jsou buď stahovací, nebo tvořené otočnými hliníkovými lamelami. Taková pergola opatřená vhodnými bočními clonami chrání před sluncem i deštěm. Střešní lamely lze navíc u vybraných pergol, např. u Med Twist, opatřit vnitřní izolací pro zlepšení tepelné a zvukové izolace střechy, která díky tomu pohltí až 70 % akustické energie," dodává Filip Šimara ze společnosti CLIMAX, která nabízí i kvalitní designové hliníkové pergoly v různém provedení.

 

Chytré vychytávky


Také do pergol dorazily moderní technologie. Jde zejména o ovládání, které je možné i na dálku pomocí chytrých zařízení a aplikací. Zodpovědnost ale můžete nechat i na inteligentních senzorech. Ty světla v pergole rozsvítí, pokud se setmí, a zhasnou, když půjdete spát, stáhnou clony, pokud slunce či vítr dosáhnou určité intenzity, a zase je vytáhnou, když slunce zapadne za obzor nebo přestane foukat. Pokyny, podle kterých budou pracovat, samozřejmě nastavíte podle vlastních potřeb a přání.

produkty v tomto článku

 

Pergoly

 
 

Pergoly Med Twist

 

Med Twist je stylová venkovní pergola, která výborně chrání před horkem i deštěm. Střecha se skládá z jednotlivých lamel, které lze natáčet v úhlu 0 až 135 stupňů. V zavřené poloze střechou nepronikne ani kapka vody. Díky množství doplňků si pod pergolou vytvoříte druhý domov na zahradě.

 
 

další články

 
Dovolená na teraseStínění pro panelové a rezidenční domyJak kombinovat barvu roku?Venkovní žaluzie vs. rolety.Plánujte stínění s předstihem
 
 
 
kontakt
 

SERVIS CLIMAX a.s.

Jasenice 1253

755 01 Vsetín

800 100 967

facebook climax   youtube climax   linkedin climax   instagram climax   pinterest climax

Obchodní podmínky | Reklamační řád | Povinně zveřejňované informace | Pro média | CertifikátyZásady zpracování osobních údajů

 

© Copyright 2020 SERVIS CLIMAX, a.s.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu SERVIS CLIMAX, a.s. zakázáno.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Jejich používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.  

 

Rozumím

 

 

Více informací

 

 

Rozumím   Více informací

 

 

       

POPTÁVKA & KONTAKT

 
 
 

Rychlý kontakt

 

  800 100 967
     
  l.palatova@climax.cz

POPTÁVKA
& KONTAKT