CZ

 
CZ
 
EN
 
DE
 
FR
 
SK
 

V létě s pergolou o místnost navíc

Pobyt na čerstvém vzduchu, přímý kontakt se zahradou, zároveň bezpečí a pohodlí srovnatelné s interiérem.

TRENDY

Facebook share

 

V létě s pergolou o místnost navíc

 
09.03.2020
 

Pobyt na čerstvém vzduchu, přímý kontakt se zahradou, zároveň bezpečí a pohodlí srovnatelné s interiérem. To jsou důvody, proč si většina majitelů pořizuje k rodinným domům také pergolu. V létě totiž slouží jako další, téměř plnohodnotný pokoj. Co pergole nesmí chybět, aby nabídla maximální komfort, a to i při nepřízni počasí?

 

Dnešní pergoly si s obytnými místnostmi v interiéru opravdu často nezadají. Nejčastěji plní funkci venkovního obývacího pokoje, ale také kuchyně, jídelny, dětské herny, posilovny, pracovny, na odpolední odpočinek zvládnou zastoupit i ložnici. Trendem je, aby taková pergola nabídla maximální komfort, a to při co nejmenších nárocích na údržbu. Dále musí zajistit stabilitu a životnost a také s domem souznít po estetické stránce. Sloužit by pak měla nejen při hezkém počasí. Zohlednit je ale vhodné i požadavek ochrany proti přímým slunečním paprskům v parních letních dnech, tedy zajistit dostatečné stínění. A v neposlední řadě je dobré myslet i na soukromí, které musí dobře navržená pergola poskytnout.

 

 

 

CLIMAX tip: Stylová pergola Med Twist účinně chrání před horkem i deštěm. Střecha se skládá z jednotlivých lamel, které lze natáčet v úhlu 0 až 135 stupňů. V zavřené poloze střechou nepronikne ani kapka vody. Díky množství doplňků si pod pergolou vytvoříte druhý domov na zahradě.

 

Proti větru i zvědavcům


Pokud potřebujete, aby byl prostor pergoly lépe chráněn před sluncem, větrem i před pohledy sousedů, lze ji vybavit svislými nebo bočními clonami, které jsou jednoznačným trendem ve venkovním stínění.

V nabídce největšího českého výrobce stínění CLIMAX najdete širokou barevnou škálu látek i konstrukcí těchto clon, které kromě praktických funkcí dodají pergole moderní vzhled a zároveň ji zútulní. „Při včasném plánování společně s pořízením pergoly lze vodicí lišty těchto clon skrýt do profilu pergoly, čistý vzhled je tak maximálně zachován. Clony chrání i před horkem a odolají větru o rychlosti až 90 km/h," upozorňuje Filip Šimara, obchodní ředitel CLIMAX.

Nabídka textilií, z nichž se clony zhotovují, představuje pestrou paletu kvalitních materiálů odolných proti vyblednutí i proti vodě. Zvolit můžete mj. textilie perforované, které i ve stavu „zataženo" umožní vizuální kontakt s okolím. Naopak dokonalé zatemnění zajistí tzv. „blackout" látky.

 

Moderní je hliníková

 

Architektura rodinných domů se posouvá směrem k čistotě a jednoduchosti, minimalisticky pojatá je tak i moderní pergola. Přitom ale musí dostát požadavkům na stabilitu a životnost. Všechny tyto náležitosti splňují pergoly s konstrukcemi z hliníkových profilů. Mohou stát jak volně v prostoru zahrady, tak být částečně kotvené na zeď domu.

 

Střechy pergol jsou buď stahovací, nebo tvořené otočnými hliníkovými lamelami. Taková pergola opatřená vhodnými bočními clonami chrání před sluncem i deštěm. Střešní lamely lze navíc u vybraných pergol, např. u Med Twist, opatřit vnitřní izolací pro zlepšení tepelné a zvukové izolace střechy, která díky tomu pohltí až 70 % akustické energie," dodává Filip Šimara ze společnosti CLIMAX, která nabízí i kvalitní designové hliníkové pergoly v různém provedení.

 

Chytré vychytávky


Také do pergol dorazily moderní technologie. Jde zejména o ovládání, které je možné i na dálku pomocí chytrých zařízení a aplikací. Zodpovědnost ale můžete nechat i na inteligentních senzorech. Ty světla v pergole rozsvítí, pokud se setmí, a zhasnou, když půjdete spát, stáhnou clony, pokud slunce či vítr dosáhnou určité intenzity, a zase je vytáhnou, když slunce zapadne za obzor nebo přestane foukat. Pokyny, podle kterých budou pracovat, samozřejmě nastavíte podle vlastních potřeb a přání.

produkty v tomto článku

 

Pergoly

 
 

Pergoly Med Twist

 

Med Twist je stylová venkovní pergola, která výborně chrání před horkem i deštěm. Střecha se skládá z jednotlivých lamel, které lze natáčet v úhlu 0 až 135 stupňů. V zavřené poloze střechou nepronikne ani kapka vody. Díky množství doplňků si pod pergolou vytvoříte druhý domov na zahradě.

 
 

další články

 
Nevyhazujte peníze oknem. Pořiďte si venkovní roletyChytré žaluzie pro pohodlnější životDovolená na teraseStínění pro panelové a rezidenční domyJak kombinovat barvu roku?
 
 
 
kontakt
 

SERVIS CLIMAX a.s.

Jasenice 1253

755 01 Vsetín

800 100 967

facebook climax   youtube climax   linkedin climax   instagram climax   pinterest climax

Obchodní podmínky | Reklamační řád | Povinně zveřejňované informace | Pro média | CertifikátyZásady zpracování osobních údajů

 

© Copyright 2020 SERVIS CLIMAX, a.s.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu SERVIS CLIMAX, a.s. zakázáno.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Jejich používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.  

 

Rozumím

 

 

Více informací

 

 

Rozumím   Více informací

 

 

       

POPTÁVKA & KONTAKT

 
 
 

Rychlý kontakt

 

  800 100 967
     
  l.palatova@climax.cz

POPTÁVKA
& KONTAKT