CZ

 
CZ
 
EN
 
DE
 
FR
 
SK
 

Změny u výrobků pro rok 2018

 

TRENDY

Facebook share

 

Změny u výrobků pro rok 2018

 
14.03.2018
 

Svislá fasádní clona UNIROL

  Svislé fasádní clony jsou v Evropě jedním z nejpoužívanějších výrobků stínicí techniky.  Je tomu tak i u nás a našich odběratelů, od kterých už delší dobu vnímáme zvýšenou poptávku. To, že jsme dlouhodobě byli odkázáni na dodavatele nám neumožňovalo být dostatečně konkurence schopní, pružní a flexibilní v dodávkách. To byl důvod, proč jsme se na začátku loňského roku rozhodli pro změnu a začali vyvíjet vlastní systém. Celého projektu se chopil produktový manažer Ota Gerža, který projekt zastřešil od myšlenky až po plně rozvinutý systém pod názvem UNIROL.  Svislou fasádní clonu UNIROL nabízíme v provedení lanko (Unirol C), lišta (Unirol R) a ZIP (Unirol Z). Všechna tři provedení mají totožný extrudovaný hranatý box o rozměru 100 x 100 mm. Ve standardním provedení je automaticky přidáván mechanický motor. U ovládání je samozřejmostí i klika se zadním či předním vývodem. U typu ZIP je ve vodicí liště PVC systém od švýcarské firmy Plastex, který zajišťuje uchycení potahu s navařeným zipem. Tento systém lépe reaguje na změnu rozměru látky při rozdílnosti teplot. Provedení s lankem nabízí možnost kotvení boxu na stěnu či strop pomocí masivních konzol. Pružina pro napínání lanka je umístěna v boxu a vzhled u držáku lanka tedy není ve spodní části ničím rušen. Standardní barvou bude v prvním roce bílá RAL 9016 s dodací dobou do jednoho týdne, ostatní standardní RAL barvy bez příplatku budou dodávány do 14 dnů. Do budoucna plánujeme rozšíření nabídky podle požadavků zákazníků.

 

Bioklimatická pergola EspacioDruhou neméně výraznou novinkou letošního roku je vlastní bioklimatická pergola ESPACIO. Hlavní předností ESPACIA je moderní a nadčasový design, chytré využití přírodní energie a konstrukčních materiálů. Dalšími výhodami ESPACIA je ochrana před nepříznivým počasím, přirozená ventilace a propracovaný systém odvodu dešťové vody schovaný do nosné nohy pergoly. Naklopení lamel v rozsahu 0 ° až 140° umožnuje regulovat pronikající sluneční paprsky a teplotu pod pergolou. Kromě stínění a ventilace přináší tento systém při úplném zavření lamel i ochranu před deštěm, kdy veškerá voda je odvedena integrovaným odtokovým systémem až k zemi. Maximální půdorysný rozměr jednoho modulového pole je 6,1 x 4,5 m, maximální délka lamel je 4,2 m na 1 modul. Modulová pole lze řadit vedle sebe nebo za sebou.

 

Markýzy
Ve spolupráci s rakouským výrobcem látek firmou Sattler jsme pro tento rok připravili zcela novou kolekci látek, která jak barvami, vzory, tak strukturou a svými vlastnostmi odpovídá současným požadavkům trhu. Ve vzorníku nechybí odstíny béžové, šedé a stříbrné. Oproti staré kolekci se ta nová liší zařazením látek s různými proužky od jemných až po silnější. Původní kolekce bude platná ještě v letošním roce souběžně s novou kolekcí.

 

Venkovní žaluzieNa základě podnětů od zákazníků jsme u venkovních žaluzií upravili nabídku barev. Došlo tak k vyřazení lamel č. 120 (kromě Protalu), 908 a 909. U T-80, C-80, Z-90 Noval, F-80 a Protalu byly naopak nově zařazené barvy číslo 7021 (černošedá), 7012 (čedičově šedá) a M98018V (lakovaný surový hliník; příplatková lamela). Vyřazené barvy budeme zatím nabízet ve výprodeji.


Do nabídky krycích plechů byla doplněná možnost lepení izolace na podomítkové typy plechů. U samonosných systémů 250 a 400 si může zákazník nově volit z několika typů vodicích lišt. Systémy byly také doplněny o spojenou variantu.

 

Venkovní roletyNejzásadnější změnou u venkovních rolet, kromě rolet Atos, je kompletní změna systému integrované sítě. Systém Alukon jsme nahradili systémem od dodavatele Proline, který je již osvědčeným dodavatelem naší plisé sítě 22 mm. Pro naše zákazníky má nový systém řadu výhod: větší maximální šířka až do 200 cm, možnost napružení pružiny mimo box rolety a také to, že již není nutný krycí plech přes celou bočnici, což umožní pohodlný přístup pro případný servis. Systém uchycení sítě ve spodní poloze je v kombinaci s klik a nelze již volit posuvné zarážky „Federriegel". Další důležitou změnou je omezení garantovaného rozměru šířky pro hřídel Octo 40, která byla omezena na 170 cm. U lamely s_onro došlo k omezení šířky na 220 cm a lze volit pouze hřídel Octo 60.

 

Systémové schránky

Nejzásadnější změnou v tomto ceníku je vlastní Comfort systém, který má nyní už konfigurátor na sshopu. Oproti předešlému systému je změna v maximální šířce, tedy až 350 cm v samonosném provedení, tzn. bez fixace. Do této šířky budeme Comfort systém dodávat s předmontovanou venkovní žaluzií automaticky již přímo z výroby, což výrazně ulehčí našim zákazníkům samotnou montáž na stavbě. U Comfort systému s integrovanou sítí je používaný shodný systém, který je používaný u venkovních rolet. Do nabídky jsme také přidali možnost nalepení izolace tloušťky 2 nebo 4 cm na čelní stranu boxu, která je volitelná i u krycích plechů venkovních žaluzií.

 

Látkové stíněníU látkových roletek jsme rozšířili nabídku látkových rolet, konkrétně u typů Varieta a V-63, byla rozšířena o ovládání na kliku. Z důvodu zrušení ze strany dodavatele jsme museli i my z nabídky pro látkové roletky vyřadit 21 látek. U vertikálních žaluzií jsme naopak přidali 10 nových látek, které jsou v cenových skupinách A a B.

 

Sítě proti hmyzuV nabídce pro rok 2018 již nebudou pevné sítě z válcovaného profilu - Límec a 25 mm. Oba válcované typy byly nahrazeny extrudovanými profily, které zaručují výrazně vyšší kvalitu výrobku. Extrudovaný profil 25 mm je nově vybavený drážkou pro kartáček, nebude tedy docházet k odlepování. Na spojení rohu této sítě jsou použity stejné rožky, které jsou používané u sítí EXT-10/EXT-16.

 

Radomír Homolka
vedoucí divize Vývoj

další články

 
Dovolená na teraseStínění pro panelové a rezidenční domyV létě s pergolou o místnost navícJak kombinovat barvu roku?Venkovní žaluzie vs. rolety.
 
 
 
kontakt
 

SERVIS CLIMAX a.s.

Jasenice 1253

755 01 Vsetín

800 100 967

facebook climax   youtube climax   linkedin climax   instagram climax   pinterest climax

Obchodní podmínky | Reklamační řád | Povinně zveřejňované informace | Pro média | CertifikátyZásady zpracování osobních údajů

 

© Copyright 2020 SERVIS CLIMAX, a.s.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu SERVIS CLIMAX, a.s. zakázáno.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Jejich používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.  

 

Rozumím

 

 

Více informací

 

 

Rozumím   Více informací

 

 

       

POPTÁVKA & KONTAKT

 
 
 

Rychlý kontakt

 

  800 100 967
     
  l.palatova@climax.cz

POPTÁVKA
& KONTAKT