Josef je v CLIMAXu téměř od začátku. Začínal v devadesátých letech ještě v Pržně, kde byla historicky první výroba. „Když jsem do CLIMAXu nastoupil, myslel jsem si, že to bude práce tak na dva roky, a nakonec se ze dvou let stalo třicet," dodává s úsměvem a pokračuje: „Jsem rád, že jsem v CLIMAXu zůstal a mohl být u toho, jak se z malé rodinné firmy, která začínala vyrábět v prostorách římskokatolické fary, stala velká a prosperující společnost s téměř 600 zaměstnanci. I když na začátku lidé měli k sobě měli blíže a byli plní očekávání, nasazení je vidět pořád stejné. Nicméně, na začátky vzpomínám moc rád. Byla to krásná doba," doplňuje.


Pepa je firmě věrný nejen jako zaměstnanec, ale také i svou profesí. Po celou dobu pracuje jako střihač profilů ve výrobě vnitřních žaluzií. Ne nadarmo se tak válcovacímu stroji, na kterém se stříhají lamely na vnitřní žaluzie, interně říká „PEPINA" :) Zaměstnanci byl zvolený jako jeden ze zástupců, který s vedením firmy řeší jejich záležitosti. „Vždycky jsem byl ve firmě jako takový tiskový mluvčí. Nikdy jsem nenechal nic bez odezvy. Nespokojím se jen tak s něčím," říká.


Josef se podílel na zavádění řady novinek ve výrobě vnitřních žaluzií.  „Když bylo potřeba uvést do provozu nové válcovací stroje, které jsou pro výrobu vnitřních žaluzií nezbytné, vždy mi pomáhalo a stále pomáhá, že jsem vyučený zámečník. V této oblasti se pak lépe orientuju," říká. Je známý tím, že rád připravuje na své kolegy a kolegyně různé vtípky. „Legrační situace utužují vztahy. Pořád vymýšlíme různé žertíky. Kolegové tak musejí být pořád ve střehu, jestli když otevřou dveře, tak aby se na ně nevylila voda nebo nejdou na schůzku s někým, kdo vůbec neexistuje, " vzpomíná.


Podle Josefa je pro dobře odvedenou práci nejdůležitější dělat věci pořádně, se stoprocentním nasazením a s nejlepším výsledkem. „Nejvíce mě rozčiluje zbytečná práce," tvrdí Josef, který o sobě říká, že je kliďas, ovšem do té chvíle, než ho někdo naštve. Pak dokáže bouchnout do stolu.