Iva je velkou srdcařkou a pro své kolegy udělá maximum. Byla prvním zaměstnancem firmy a je jí věrná dodnes. „Díky Mirkovi Jakubcovi - majiteli firmy a jeho nadšení a chuti posouvat věci kupředu mi dávalo a stále dává práce v CLIMAXu smysl. Proto jsem firmě zůstala věrná celou dobu. Všichni kolegové, ať už to byl Mirek, Jirka, Tomáš nebo Luboš, od každého jsem se toho hodně naučila. Všechny je obdivuju a jsem ráda, že mě na mé pracovní cestě provázeli a provází právě oni," upřesňuje.


Pro firmu je Iva Paroušková stejně důležitá, jako knihovna pro své město. Jenom s tím rozdílem, že u Ivy nejsou žádné otevírací hodiny a dveře její kanceláře jsou pomyslně otevřené pořád. Pro všechny a pro každého. Iva si pamatuje téměř všechna telefonní čísla na bývalé kolegy (anebo alespoň ví, kde je najít) či všechna jména lidí, kteří firmou za 30 let prošli. Pokud někdo něco potřebuje vědět, jde vždy za Ivou.


Ve firmě začínala jako účetní, do mateřské dovolené pak vedla ekonomické oddělení. Nyní šéfuje mzdové účtárně a připravuje zaměstnancům mzdy. Společné téma dokáže najít s každým, ať už se jedná o kolegu na dělnické pozici nebo manažera. Právě proto byla v loňském roce svými kolegy zvolena jako jejich zástupce, který s vedením firmy řeší záležitosti zaměstnanců. Kolegové si ji stejně jako Josefa Geržu vybrali jako svou tiskovou mluvčí.


Iva je nefalšovaný workoholik, a nejen znamením zvěrokruhu je Beran. Je zvyklá dotahovat věci do konce. Věci řeší s buldočí povahou, která když se pro něco rozhodne, vždy to tak udělá. I když ji to dá zabrat.  V životě se Iva řídí heslem: „Život není o tom, kolikrát padneš na pusu, ale o tom kolikrát se dokážeš zvednout a jít dál. Kdo je připravený, není překvapený," říká.


A co Ivu nejvíce dokáže rozčílit? „Bezohlednost, lež, arogance a když se někdo chová neeticky. To je něco, co nejsem schopna tolerovat," uzavírá Iva Paroušková.