Petr v CLIMAXu začínal před 26 lety nejdříve jako externista, který montoval naše výrobky na stavbách a následně si už jako zaměstnanec vyzkoušel řadu dalších profesí. Prošel výrobou venkovních rolet, oddělením příjmu zakázek, cenových kalkulací a nabídek. Nakonec zakotvil v oddělení Technické podpory, do kterého spadá i svou profesí školitele.  Petr byl u zahájení výroby venkovních rolet, tvorby systému materiálových kalkulací a podílel se i na vytvoření systému cenových nabídek. 


A jak na své začátky vzpomíná? Do CLIMAXu jsem přišel z firmy se stejným výrobním zaměřením, ale se zcela jinou filosofií a ukázalo se, že to byl krok správným směrem. Pracovní pozice, kterými jsem si prošel mi umožnily poznat práci v různých odděleních, ať už to byla výroba, sklady, příjem zakázek a podobně. A když k tomu připočtu tu spoustu kolegů, které jsem za dobu svého působení v CLIMAXu poznal, tak to je veliká škola a veliká sbírka zkušeností. Vzpomínám si na jednu z firemních akcí. S několika zaměstnanci jsme byli na celodenní túře na Pálavě. Bylo parné léto, více než třicet stupňů a po pár hodinách chůze na slunci se z davu ozvalo. Máme s sebou nějaké pití? Kolega Richard odpověděl.  Ano, já mám a vytáhl láhev s vínem. No to je výborné, zaznělo z davu, a nic jiného nemáš? Ano, mám, odpověděl Richard a vytáhl láhev s fernetem."


Podle Petra je současný CLIMAX nesmírně dynamickou firmou a naprosto zaslouženě jedničkou na trhu se stínicí technikou. „Je super být součástí CLIMAXu. Jsme tady parta skvělých lidí, stejně naladěných se stejných smyslem pro zodpovědnost a píli. A to mě nesmírně baví," hodnotí a pokračuje: „V životě je důležité jednat na rovinu a ne tzv. za zády. Proto se řídím heslem: „Chovej se k ostatním tak, jak chceš, aby se oni chovali k tobě," uzavírá Petr Tinka.