Do CLIMAXu nastoupil před 22 lety v lednu roku 2000. Nejdříve na místo obchodníka pro Česko. Po dvou letech postoupil na vedoucího obchodního oddělení pro Českou republiku a následně se pak posunul na pozici obchodního ředitele. Působil i jako člen představenstva. V roce 2011 založil vlastní firmu eŽaluzie, která je jedním z CLIMAX partnerů. eŽaluzie zastupují značku CLIMAX v regionech Valašské Meziříčí, Kroměříž a Nový Jičín. Firma eŽaluzie zároveň do CLIMAXu dodává podomítkové systémy pro venkovní žaluzie, purenitové schránky a izolační panely, které vyrábí. Obchodní spolupráce je tedy oboustranná.


Coby zaměstnanec byl Dušan například u zrodu sítě regionálních zástupců, nyní CLIMAX partnerů. „Osobně jsem navštívil prvních deset kandidátů a přesvědčoval je o výhodách těsnější spolupráce se značkou CLIMAX. Pomáhal jsem definovat prvotní požadavky na e-shop pro velkoodběratele, který byl prvním v České republice a stále je zdaleka nejlepším objednávkovým systémem na trhu stínicí techniky," doplňuje.


A jaké byly podle Dušana začátky? „Dodnes mě udivuje, že v době mého nástupu byl v CLIMAXu jediný počítač s připojením k internetu analogovým modemem po pevné lince. Dnes je už téměř nepředstavitelné, jaké to bylo přijet coby začínající obchodník do cizího města bez navigace a zpočátku i bez mobilu a hledat v nějaké ulici konkrétní číslo popisné, většinou soukromý byt či domek montéra bez vzorkovny." Jeho vzpomínky k minulosti se vážou i na veselé historky: „Vzpomínám si na jeden moment z minulosti, o kterém jsem zatím nikomu neříkal. Tehdy si nejmenovaný majitel CLIMAXu, se kterým jsem sdílel kancelář, potřeboval odjet do města.  Svoje auto měl v servisu a jediné volné vozidlo ve firmě byl starý rozhrkaný Favorit, který už měl téměř doslouženo. Když se po hodině vrátil, s vážnou tváří prohlásil, že nesmí nikdy zkrachovat, že představa, že by s takovou herkou musel jezdit stále, ho doslova vyděsila," vzpomíná s úsměvem Dušan Vrtal.


Podle Dušana je v životě důležité, aby se člověk choval k ostatním tak, jak by sám chtěli, aby se lidé chovali k němu. A jaké že je Dušanovo životní motto? „Dělej věci pořádně a úspěch tě nemine."