V září 1999 nastoupila na pozici asistentky obchodního oddělení, jak sama říká ještě do malé firmy o několika zaměstnancích, v době, kdy obchodní oddělení ještě nemělo zahraniční obchod. Díky Haně tak došlo k rozvoji zahraničního obchodu v CLIMAXu, kterému později i šéfovala.


„Byla to skvělá doba. Vše se řešilo spontánně s nejlepším úmyslem. Zažila jsem přerod malé firmy ve velkou profesionální společnost," dodává. CLIMAX ve svých začátcích byl firmou, kterou zaměstnanci vnímali jako velkou rodinu a byli ochotní obětovat i vlastní volný čas a energii, což vše přispělo k růstu firmy. „Vždy jsem byla přesvědčena, že majitelé firmy měli velké štěstí na své spolupracovníky," upřesňuje a pokračuje jednou ze svých úsměvných vzpomínek na průběh zahraničních návštěv v CLIMAXu v devadesátých letech, ještě před jejím nástupem: „V začátcích, kdy nebyla taková jazyková vybavenost, tak aby se mohlo vést jednání v angličtině nebo němčině, musel být u těchto návštěv přítomen si místní učitel angličtiny a němčiny, který jednání překládal. I když neměl o stínění žádné ponětí, průběh jednání na něm hodně závisel. Je vidět, že se česká tvořivost vyplácí, a i v tomto případě, byla ku prospěchu věci," vzpomíná bývalá šéfka zahraničního obchodu, která už v té době vládla němčinou a angličtinou na profesionální úrovni a jednání se zahraničními klienty si tak po svém nástupu do firmy převzala pod svá křídla.


Po 6 letech vedly její kroky z CLIMAXu do rakouské firmy STOTTAN Co. Wien, která je dodavatelem komponentů v oblasti stínicí techniky. Stínění se tak úspěšně věnuje již 23 let. Mezi její životní hodnoty, na kterých si zakládá, patří jednoznačně jednání na rovinu: „Pokud je nějaký problém, tak je nutné jej pojmenovat a vyřešit. Zároveň mám ráda kreativitu a schopnost reagovat na potřebu změny. V oblasti soukromého života, je pro mne velmi důležitá rodina, můj vlastní volný čas a s věkem samozřejmě i snaha o zdravý životní styl," říká.


A jaké, že je její životní motto? „Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody. Všechno jde, jenom se musí chtít," uzavírá Hana Pospíšilová.