Aleš Jakubec začal pracovat v oboru stínicí techniky v pobočce CLIMAXu v Praze v roce 2003. Na konci roku 2005 se pobočka přetransformovala v dceřinou společnost - firmu Proklima, která se o několik let později stala zcela samostatnou firmou. Proklima je už dlouhodobě našim největším partnerem na českém i slovenském trhu, který nabízí stínicí techniku CLIMAX koncovým zákazníkům. Za dobu své 17leté existence se tak z malé rodinné firmy stala úspěšná společnost se 7 pobočkami a 40 zaměstnanci. 


Kdo a co Aleše Jakubce v podnikání nejvíce ovlivnilo? „Myslím si, že je důležité naslouchat lidem, kteří v životě něco dokázali. V podnikání mě určitě ovlivnil bratr Mirek, který z nuly vytvořil firmu se stovkami zaměstnanců a s miliardovým obratem. Přiznám se, že pro mě byl jeden z velkých důvodů a motivátorů jej nezklamat a prostě uspět. V začátcích to byla také školení od firmy Business Success a úspěšní lidé, kteří zde prezentovali své životní zkušenosti."


Díky Alešovi se jeho firma na prodej stínicí techniky Proklima stala úspěšnou firmou po celé České republice. „Žádný zákazník pro nás není malý. Máme zákazníky, kterým dodáváme jednu žaluzii nebo jednu síť do okna, a máme i zákazníky, kterým dodáváme stovky kusů žaluzií. Nejvíce jsem hrdý na naše realizace venkovního stínění. Tyto věci umíme a děláme je dlouhá léta a od našich zákazníků dostáváme pozitivní reference," hrdě hodnotí úspěchy Proklimy její majitel a ředitel Aleš Jakubec.


I když žádný konkrétní oblíbený citát nemá, všichni v jeho firmě se snaží dodržovat heslo „Splníme, co slíbíme."Všeobecně platí, že je důležité chovat se vůči ostatním tak, jak chcete, aby se oni chovali k vám. Pokud člověk tyto věci dodržuje, pak se zákazníci vracejí a zaměstnancům se ve firmě dobře pracuje," doplňuje.


A jaký že je podle Aleše Jakubce recept na to být v podnikání úspěšný? „Zcela zásadní je výběr správných lidí. Je jedno, co prodáváte, ale pokud nemáte správné lidi, tak úspěšní nikdy nebudete. Myslím, že můžu říci, že v Proklimě ty správné lidi máme, a proto se nám daří. Všech zaměstnanců si vážím a věřím, že i oni u nás pracují opravdu rádi," uzavírá.