Lubomír Galeta v CLIMAXu začínal v roce 1997. Firmě je tak věrný už 25 let. Jeho příběh dokazuje, že v CLIMAXU je možné se vypracovat z brigádníka až na člena představenstva.


Začínal jako komponentář vnitřních žaluzií, pomáhal s nakládáním žaluzií a také i splétal. Byl mistrem výroby, pracoval na příjmu zakázek a oddělení reklamací. Následovala pozice ředitele sekce Produkce. Nyní je ředitelem sekce Vnitřní služby, která má na starosti, vše, co souvisí se zaměstnanci, kvalitou a zlepšováním výrobků, systémy, reklamacemi a IT technologiemi.


Workoholik a muž s přirozenou autoritou, který se významně zasadil o vybudování pověsti firmy v regionu. Díky tomu, že si prošel řadou pracovních pozic, zná firmu jako málokdo. Navíc má dar při kontrole najít jednu chybu ze sta. Jeho podpis najdete na každé směrnici ve firmě.


Jako šéf je známý také tím, že od svých lidí vyžaduje preciznost a píli. „Souhlasím se rčením, že správný šéf se ptá. Ptám se často a mnohdy i nepříjemně. Snažím se tím lidem porozumět a vést je, pomoct jim" To, že to myslí vážně o něm vypovídá jeho oblíbený citát: „Chvilka pomoci je lepší než deset dní soucitu."  


Luboš se podílel na vytvoření reklamačního oddělení, zavádění informačního systému K2, organizační struktury a pracovních popisů tzv. klobouků, interních procesů nebo certifikaci firmy dle norem ISO 9001 a 14001. Společně s kolegy se významně podílí na nastavení systémů, firemním vzdělávání či řízení projektů.


Luboš je člověk, na kterého prostě nezapomeneš. Umí hodně dát, ale taky hodně vyžaduje. Umí rozesmát, ale i rozplakat. Umí poslouchat, ale taky „nezastaví hubu". Říká i věci, které se neříkají a je to člověk, kterého dříve slyšíš, než vidíš. Díky svému vysokému hlasu si ho lidé často pletli s kolegyní Petrou Karlikovou, se kterou seděl v jedné kanceláři. V telefonu si tak vyslechl spoustu zajímavých reakcí: „Slečno, zapnula byste mi prosím fax? Nebo paní Galeto, jak se prosím vaše příjmení skloňuje?"


I přes svou časovou vytíženost nedávno vystudoval procesní inženýrství, obor ovládání rizik ve výrobní firmě se zaměřením na logistiku na Fakultě krizového řízení a logistiky Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Dokáže si najít čas na svou rodinu a na netradiční koníčky, jako je hraní na varhany při nedělních bohoslužbách, učení v nedělní škole či vedení účetnictví pro neziskové organizace.


A co Lubošovi dalo těch 30 let v CLIMAXu? Neuvěřitelně mě to posunulo. Když přijdeš v 18 letech do práce, tak si myslíš, že jsi ten nejlepší na světě, koho firma mohla získat. Postupem času, ale procitáš a uvědomuješ si, kolik toho ještě nevíš, a co všechno se musíš naučit. Díky Climaxu jsem poznal, co znamená přátelství a pomoc. Nikdy bych nebyl tam, kde jsem, bez lidí, které jsem zde mohl potkat a od kterých jsem se mohl učit. A to platilo jak v době, kdy jsem zčínal, tak i nyní," uzavírá Luboš Galeta.