Nezávazná poptávka

FACEBOOK

CZ

 
CZ
 
EN
 
DE
 
FR
 
SK
 
Profi zóna

Magazín

Nové produkty, technologie nebo tipy, jak volit a pečovat o stínicí techniku.
Čtěte novinky od CLIMAXU.

 

CLIMAX součástí metody BIM

Facebook share
 

07.04.2017

Aktuality
 

CLIMAX venkovní žaluzie jako součást moderní metody BIM

Pro stále větší množství českých firem přestává být digitalizace stavebnictví jen tématem na odborné konference. Objevují se první dokončené budovy případně stavby v ČR (Corso court SKANSKA) využívající technologii BIM - knihovnu dat pro digitální modelování staveb.

 

Projektování ve 3D podle metody BIM

BIM (Building Information Modeling - Informační Modelování Budov) je proces, který provází budovu během jejího vzniku až po samotnou realizaci. Soubor digitálních dat umožní vytvořit virtuální model budovy, který slouží nejen pro projektování a stavbu, ale pomáhá i při správě budovy po celou dobu životnosti až po její případnou demolici.

 

CLIMAX nabízí zpracované 3D modely venkovních žaluzií pro projektování metodikou BIM. V takzvané BIM knihovně jsou uložené všechny parametry výrobku, jako jsou mezní rozměry, technické provedení a barvy žaluzií. V praxi to znamená, že architekt či projektant, který navrhuje dům či administrativní budovu nemusí naše žaluzie přesně znát. Naopak jejich reálné vlastnosti si „půjčí" z BIM knihovny a vloží do modelu.

 

Tento způsob 3D modelování přináší investorovi řadu výhod. Po celou dobu projektu mu nabízí lepší představu o řešených prostorech, představách architekta a možnost si stavbu takzvaně „projít".  Díky virtuálnímu modelu si jednoduše představí konkrétní skutečnost a posoudí, nakolik odráží jeho vlastní představu.  Snižuje se riziko pozdějších chyb a časové náročnosti. V případě použití BIM dokládají případové studie snížení nákladů na výstavbu až o desítky procent. Projekt se totiž realizuje dvakrát za jednu cenu v podobě virtuálního a následného reálného modelu.

 

Sdílený BIM model je užitečný jak pro investory, tak pro architekty, statiky, stavební inženýry nebo stavební dozor. 

V rámci projektu tak budou mít investoři stavby lépe nachystané.  Dá se tak říct, že projekt zpracovaný metodikou BIM je efektivnější z hlediska samotné realizace, tak pro následnou správu budovy. Cílem je rovněž minimalizace chyb v rámci projektové dokumentace.

S postupujícím trendem zavádění metody BIM začínají investoři tento novodobý způsob stavby vyžadovat. V některých zemích Evropské unie - Dánsku, Norsku, Finsku, Nizozemí, od minulého roku ve Velké Británii a letos nově i ve Francii došlo k uzákonění  používání BIM procesu do legislativy. BIM je v těchto zemích povinný pro všechny projekty ve veřejném sektoru. 

 

Zpracovala: Jana Čadová, tisková mluvčí

 

 
 
 

Štítky

DesignBydleníRozhovoryVšechny zprávy

Může Vás zajímat

 
Podpora architektů z celého světa

01.02.2017

Stali jsme se jedním z hlavních partnerů celosvětové soutěže architektů INSPIRELI Awards, která podporuje mladé talenty v oblasti architektury napříč celým světem, od Afriky až po Aljašku. Do letošního druhého ročníku se zapojila více než tísícovka nadějných architektů a designerů z 99 zemí světa.

Nová venkovní žaluzie T-80

07.03.2017

Po důkladném vývoji a testování uvádíme na trh novou venkovní lamelu

Bioklimatická pergola

24.03.2017

Bioklimatické pergoly jsou nejmodernějším typem zastřešení terasy. V současné době patří ke špičce na trhu.

 
 
 
 

žaluzie, rolety, markýzy, sítě proti hmyzu

  SERVIS CLIMAX a.s., Jasenice 1253, 755 01 Vsetín
800 100 967, climax@climax.cz
 

Facebook  Youtube  LinkedIn

 

Obchodní podmínky | Reklamační řád | Povinně zveřejňované informace | Tiskové zprávy | Certifikáty

 

© Copyright 2017 SERVIS CLIMAX, a.s.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu SERVIS CLIMAX, a.s. zakázáno.