Nezávazná poptávka

FACEBOOK

CZ

 
CZ
 
EN
 
DE
 
FR
 
SK
 
Profi zóna

Magazín

Nové produkty, technologie nebo tipy, jak volit a pečovat o stínicí techniku.
Čtěte novinky od CLIMAXU.

 

Náš UNIROL odolá i silnému větru

Facebook share
 

11.06.2018

Aktuality
 

Jako lídr na trhu se stínicí technikou si uvědomujeme, že je potřeba přicházet s vlastními řešeními nových výrobků.  Možná to bude znít jako „klišé", ale jejich vývoj je pro nás zásadní. Výroba nezačíná ve vzduchoprázdnu, ale díky každodennímu kontaktu s realitou. 

Na jaře letošního roku proběhlo testování všech typů svislé fasádní clony Unirol v certifikované zkušebně ve Zlíně - Centru stavebního inženýrství, kde testujeme všechny exteriérové výrobky. Při vývoji každého našeho venkovního stínění je totiž potřeba vyzkoušet, jak velkou sílu větru výrobek zvládne. Výsledek testování nás příjemně překvapil, protože v porovnání se stejným typem konkurenčních výrobků, jsme dosáhli fantastických hodnot odolnosti proti větu. Za zmínku určitě ještě stojí, že většina evropských výrobců deklaruje podobné hodnoty, jakých dosáhl Unirol, nicméně mnohdy se jedná o necertifikované metody měření. Takto prezentované necertifikované hodnoty v reklamních materiálech konkurence mohou být pro koncového zákazníka mnohdy zavádějící.

Našim posledním testovaným výrobkem byly všechny typy fasádní clony Unirol. V dubnu jsme testovali tuto clonu s vedením v liště - Unirol R a lanku - Unirol C a v květnu jsme v testování pokračovali, konkrétně s Unirolem Z - vedení v zipu. Již první test ukázal kvalitní zpracování konstrukce Unirolu.

Unirol C a Unirol R dosáhly naprosto stejných výsledků, což není u takto rozdílných typů vedení až tak obvyklé. Většinou vedení v lanku nedosahuje tak vysokých hodnot odolnosti, jako se to podařilo právě u Unirolu C. Odolnost proti větru se mění v závislosti na rozměry clony, a proto ji nelze vyjádřit jednou hodnotou. Například při rozměru 100 x 150 cm dosahuje Unirol C/R odolnosti třídy 6, při rozměru 250 x 200 cm pak třídy 4. Jednoduše řečeno, čím vyšší třídy při měření výrobek dosáhne, tím větší je jeho odolnost proti větru. (Dle normy EN 13659+A1).

U druhého testu, který probíhal u Unirolu Z, jsme vzhledem k typu vedení očekávali ještě lepší výsledky. Naše předpoklady se naplnily bylo dosaženo třídy odolnosti proti větru 6, tedy nejvyšší možné, při ploše výrobku 6,75 m2. Kompletní přehled odolnosti proti větru bude součástí nového ceníku svislých fasádních clon. Určitě tedy lze říci, že náš Unirol patří v současnosti k tomu nejlepšímu na trhu.

 

Jak testování probíhá?

Testovaný vzorek s vedením v zipu je upevněn k větrnému rámu - tunelu, na který se za pomocí silného ventilátoru vyvíjí tlak nebo podtlak, a to na hodnoty definované normou k jednotlivým třídám odolnosti proti větru. Testuje se až do chvíle, než dojde k nezvratné deformaci testovaného vzorku.
Unirol v Zipu  

 

Unirol v lanku Unirol v liště

 

Testování vzorků v liště a lanku probíhá odlišným způsobem. U těchto dvou typů je látka namáhaná pomocí vodorovné tyče, na kterou působí přes lanka a kladky zatížení od závaží. To se průběžně zvyšuje podle hodnot definovaných v normě až do chvíle deformace vzorku.

Po těchto zkouškách je prozkoumán stav testovaných vzorků a změny a poškození. Jsou pečlivě zaznamenávány a analyzovány a jsou součástí oficiální dokumentace ze zkušebny.

U obou typů zkoušek následuje vyhodnocení a je udělena třída odolnosti větru podle naměřených hodnot.

 

Testováním našich vzorků ve Zlíně to ale zdaleka nekončí. Exteriérové, ale i interiérové výrobky testujeme také na jejich dlouhodobou životnost. Zkoušky na exteriérové výrobky probíhají venku za naší výrobní halou č. 4. Vzorky testujeme na cyklovači, který spouští motor po určité době. Tato doba je dána velikostí a typem výrobku a ročním obdobím, kdy je cyklování nastaveno, buď po 4 minutách nebo až po 20 minutách, aby nedošlo k přehřátí motoru. Jeden naměřený cyklus představuje stažení a vytažení výrobku. I když norma pro testování uvádí 10 000 cyklů pro nejvyšší třídu 3, většinu našich žaluzií, rolet a screenů testujeme přísněji, a to na 20 000 cyklů a někdy i na 40.000 cyklů. Zkrátka, do úplného vyčerpání.

Testování Unirolu za halou 4  

 

Důkladné testování je zárukou dlouhodobé spolehlivosti všech našich výrobků.

 

Testování Unirolu Z - tlak Testování Unirolu C - v lanku Testování Unirolu R - v liště

 

Radomír Homolka, vedoucí divize Vývoj

 
 
 

Štítky

DesignBydleníRozhovoryVšechny zprávy

Může Vás zajímat

 
Barevné trendy ve stínění 2017

02.02.2017

Stejně jako se každým rokem obměňují módní trendy v našich šatnících, své trendy má i venkovní a vnitřní stínění.

Bioklimatická pergola

24.03.2017

Bioklimatické pergoly jsou nejmodernějším typem zastřešení terasy. V současné době patří ke špičce na trhu.

Nová venkovní žaluzie T-80

07.03.2017

Po důkladném vývoji a testování uvádíme na trh novou venkovní lamelu

 
 
 
 

žaluzie, rolety, markýzy, sítě proti hmyzu

  SERVIS CLIMAX a.s., Jasenice 1253, 755 01 Vsetín
800 100 967, sekretariat@climax.cz
 

Facebook  Youtube  LinkedIn

 

Obchodní podmínky | Reklamační řád | Povinně zveřejňované informace | Tiskové zprávy | Certifikáty

 

© Copyright 2017 SERVIS CLIMAX, a.s.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu SERVIS CLIMAX, a.s. zakázáno.