Nezávazná poptávka

FACEBOOK

CZ

 
CZ
 
EN
 
DE
 
FR
 
SK
 
Profi zóna

Magazín

Nové produkty, technologie nebo tipy, jak volit a pečovat o stínicí techniku.
Čtěte novinky od CLIMAXU.

 

Náš UNIROL odolá i silnému větru

Facebook share
 

11.06.2018

Aktuality
 

Jako lídr na trhu se stínicí technikou si uvědomujeme, že inovace jsou základ.  Možná to bude znít jako „klišé", ale vývoj našich výrobků je pro nás zásadní a jejich výroba nezačíná ve vzduchoprázdnu, ale díky každodennímu kontaktu s realitou. 

V měsíci květnu proběhlo testování v certifikované zkušebně ve Zlíně - Centra stavebního inženýrství, kde CLIMAX testuje všechny své exteriérové výrobky. Při vývoji každého našeho venkovního stínění je totiž potřeba vyzkoušet, jak velkou sílu větru výrobek vydrží, než dojde k jeho poškození. I když takové testy dělají samozřejmě všichni výrobci stínicí techniky u posledního testu na naši novou svislou fasádní clonu Unirol jsme dosáhli fantastického výsledku, který na současném trhu nemá obdoby.

Za zmínku určitě ještě stojí říci, že hodně evropských výrobců deklaruje podobné hodnoty, jakých jsme dosáhli my na Unirolu, nicméně u nich se jedná většinou o necertifikované metody měření při různém působení větru a lze tedy brát spíše jako marketingový materiál. Mají samozřejmě i měření ze zkušebny, protože tato zkouška je povinná, ale tyto hodnoty však bývají v materiálech někde v pozadí těch „marketingových" hodnot. Cestou „marketingových" hodnot Climax jít nechtěl, protože je zcela nevypovídající, a testy tedy probíhaly pouze podle zkušební metodiky uvedené v normě.

 

Jak testování probíhá?

Testovaný vzorek s vedením v zipu je upevněn k jakémusi „větrnému rámu - tunelu", do kterého se za pomocí silného ventilátoru vyvíjí tlak nebo podtlak, a to na hodnoty definované normou k jednotlivým třídám odolnosti proti větru. Postupuje se až do chvíle, než dojde k nezvratné deformaci testovaného vzorku.

Testování vzorků v liště a lanku probíhá odlišným způsobem. U těchto dvou typů je látka namáhaná pomocí vodorovné tyče, na kterou působí přes lanka a kladky zatížení od závaží. To se průběžně přidává podle hodnot definovaných v normě až do chvíle deformace vzorku. Po těchto zkouškách je prozkoumán stav testovaných vzorků a změny a poškození jsou pečlivě zaznamenávány a analyzovány a jsou součástí oficiální dokumentace ze zkušebny.

  

 

U obou typů zkoušek následuje vyhodnocení a je udělena třída odolnosti větru podle naměřených hodnot.

 

Našim posledním testovaným výrobkem v certifikované zkušebně ve Zlíně byla i fasádní clona Unirol. V dubnu jsme testovali tuto clonu s vedením v liště (Unirol R) a lanku (Unirol C) a v květnu jsme v testování pokračovali, konkrétně s Unirolem s vedením se zipem (Unirol Z).

 

Již první test ukázal, jak moc je konstrukce Unirolu celkově dobře udělaná. Unirol C (vedení v lanku) a Unirol R (vedení v liště) dosáhly naprosto stejných výsledků, což je u takto rozdílných typů vedení až nepochopitelné. Odolnost proti větru nelze vyjádřit u těchto typů vedení jednou hodnotou, protože se mění v závislosti na výšce a šířce výrobku. Pro představu výrobek o rozměru 250x200 cm má třídu 4 a výrobek 300x250 cm třídu 3. Za zmínku určitě stojí i rozměry 150x200 cm, kde jsme dostali třídu 5 a dokonce u rozměru 100x150 cm třídu 6!

Druhý test, který probíhal na typ Unirol Z, jsme vzhledem k typu vedení předpokládali ještě lepší výsledky. Naše předpoklady se naplnily, protože s tímto typem jsme dosáhli na třídu odolnosti proti větru 6, tedy nejvyšší možnou, při ploše výrobku 6,75 m2.

Kompletní přehled odolnosti proti větru bude součástí připravovaného ceníku svislých fasádních clon.

Nyní určitě můžeme říci, že náš Unirol patří k těm nejlepším clonám na trhu, které lze momentálně koupit.

 

Ani zima, ani horko nás nezastaví

Testováním našich vzorků ve Zlíně to ale zdaleka nekončí. Exteriérové, ale i interiérové výrobky testujeme také na jejich životnost. Zkoušky na exteriérové výrobky probíhají venku za naší výrobní halou č. 3 a na interiérové výrobky máme k dispozici velkou testovací místnost. Namontované vzorky připojíme k cyklovači, který spouští cyklování motoru po určité době. Tato doba je dána velikostí a typem výrobku a ročním obdobím, kdy je cyklování nastaveno buď po 4 minutách nebo až po 20 minutách, aby nedošlo k přehřátí motoru. Pro představu jeden cyklus znamená stažení a vytažení výrobku. I když norma pro testování uvádí 10 000 cyklů pro nejvyšší třídu 3, většinu našich žaluzií, rolet a screenů testujeme přísněji, a to na 20 000 cyklů a někdy i na 40.000 cyklů. Zkrátka, do úplného vyčerpání.

  

 

Kdykoliv vyvíjíme nový výrobek, důkladně si ověřujeme, že splní všechna očekávání našich zákazníků.

Jana Čadová, tisková mluvčí
Radomír Homolka, vedoucí divize Vývoj

 
 
 

Štítky

DesignBydleníRozhovoryVšechny zprávy

Může Vás zajímat

 
Podpora architektů z celého světa

01.02.2017

Stali jsme se jedním z hlavních partnerů celosvětové soutěže architektů INSPIRELI Awards, která podporuje mladé talenty v oblasti architektury napříč celým světem, od Afriky až po Aljašku. Do letošního druhého ročníku se zapojila více než tísícovka nadějných architektů a designerů z 99 zemí světa.

Bioklimatická pergola

24.03.2017

Bioklimatické pergoly jsou nejmodernějším typem zastřešení terasy. V současné době patří ke špičce na trhu.

Nová venkovní žaluzie T-80

07.03.2017

Po důkladném vývoji a testování uvádíme na trh novou venkovní lamelu

 
 
 
 

žaluzie, rolety, markýzy, sítě proti hmyzu

  SERVIS CLIMAX a.s., Jasenice 1253, 755 01 Vsetín
800 100 967, climax@climax.cz
 

Facebook  Youtube  LinkedIn

 

Obchodní podmínky | Reklamační řád | Povinně zveřejňované informace | Tiskové zprávy | Certifikáty

 

© Copyright 2017 SERVIS CLIMAX, a.s.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu SERVIS CLIMAX, a.s. zakázáno.