CZ

 
CZ
 
EN
 
DE
 
FR
 
SK
 

Nevyhazujte peníze oknem. Pořiďte si venkovní rolety

Až 40 % z celkové ztráty tepla uniká z našich domovů okny a dveřmi. Venkovní rolety jsou nejefektivnější zábranou před únikem tepla skrz okno.

TRENDY

Facebook share

 

Nevyhazujte peníze oknem. Pořiďte si venkovní rolety

 
23.09.2020
 

Až 40 % z celkové ztráty tepla uniká z našich domovů okny a dveřmi. Venkovní rolety jsou nejefektivnější zábranou před únikem tepla skrz okno. V horkých letních dnech rolety redukují příjem tepla, v zimě zajišťují dodatečnou izolaci a tím minimalizují tepelné ztráty. Rolety toho ale nabízejí mnohem víc - chrání soukromí i před nepříznivým počasím, izolují hluk, zvyšují bezpečnost a díky integrované síti proti hmyzu vyřeší také problémy s obtížným hmyzem.

 

Venkovní rolety jsou dokonalým řešením pro kterékoli klima nebo roční období. Najdeme je jako praktický stínicí prvek na oknech chalup, přízemních obchodů nebo pater domů. Můžete je opatřit integrovanou sítí proti hmyzu nebo pojistkou proti vytažení, která znesnadní přístup zlodějům. CLIMAX nabízí venkovní rolety hliníkové vyplněné PUR pěnou (se šířkou lamel 37 a 42 mm), plastové a speciální typ hliníkových rolet s_onro®.

 

CLIMAX tip: Stavíte nový dům nebo rekonstruujete? Využijte dotaci na venkovní rolety, žaluzie nebo svislé fasádní clony díky programu Nová zelená úsporám.

 

Ukryté rolety


Roletové schránky schované do fasády a připravené k omítnutí představují ideální řešení pro novostavby. „Podomítkové rolety nevytváří žádné tepelné mosty způsobené montáží před oknem. Venkovní revizní klapka umožňuje snadné servisní zásahy a případné opravy je možné provést rychle a čistě. U podomítkových rolet je vyšší tepelná a zvuková izolace než u běžných zděných schránek, schránek v překladu a nadokenních schránek," informuje Filip Šimara, obchodní ředitel největšího českého výrobce stínění CLIMAX.

 

 

  

Stažená roleta má stejnou teplotu jako fasáda domu, což dokazuje její vynikající izolační vlastnosti. Tepelný most způsobuje okenní překlad.

 

  

Termosnímek celého domu s viditelnými rozdíly jednotlivých otvorů. Nejvíce izolují venkovní rolety

                  

Dodatečná montáž


Předokenní rolety s viditelným boxem jsou určené k dodatečné montáži do již dokončeného domu, kde je schránka předsazená před okno a viditelná. Vodicí lišty se montují na rám okna nebo na fasádu. Pokud se majitel rozhodne pro pohodlnější motorové ovládání rolet, je nutné ke každé roletě přivést napájení 230 V. Nejvhodnějším ovládáním pro dodatečně instalované motorové rolety je bezdrátové ovládání, které umožňuje minimalizovat elektroinstalační zásahy do již dokončených omítek.

 

Luxusní s_onro®

 

Oproti běžným typům můžete patentované hliníkové rolety s_onro® nastavit tak, že do místnosti propustí až 21 % světla. „Mezi lamelami staženého pancíře vidíme dlouhé prosvětlení, díky kterému můžeme větrat a vidíme ven i při stažené roletě. Elegantní lamely s_onro® mají navíc nejmenší krycí výšku, a to pouhých 10 mm," doplňuje Filip Šimara.

 

V poslední době se velice často na jednom domě kombinují venkovní rolety s venkovními žaluziemi. Rolety se používají většinou v pokojích, kde se spí a odpočívá, venkovní žaluzie v pokojích, kde probíhá denní běžný ruch.

 

Rolety a sítě 2 v 1


CLIMAX vyrábí také venkovní rolety v provedení s integrovanou rolovací sítí proti hmyzu. Jde o velmi propracované spojení venkovní rolety a sítě proti hmyzu. V boxu jsou umístěny dvě hřídele, síť lze tedy ovládat naprosto nezávisle na roletě.

 

Chytré ovládání


Elektromotory se starají o to, že je možné ovládat stínicí techniku CLIMAX zcela jednoduše stisknutím tlačítka nebo automaticky. Výkonné elektromotory, které jsou ukryté, pracují tiše, spolehlivě a bezúdržbově. Motor uvedou do provozu senzory, časová automatika či lehký dotyk prstu na vypínači nebo bezdrátovém dálkovém ovladači.

 

Motorizace stínicí techniky vždy představuje větší pohodlí. Je jedno, zda je motorizace projektována již ve fázi novostavby nebo se provede dodatečně až při renovaci. Moderní systémy dálkového radiového ovládání nepotřebují žádné dodatečné kabelové ovládací rozvody. Hodí se především k dovybavení stávajících roletových systémů.

 

Proč venkovní rolety?

  1. Ochrana před zvědavými pohledy - větší pocit soukromí ve vlastním domově
  2. Úspora energie - zvýšení tepelné izolace, šetří náklady na energie a vytápění
  3. Ochrana před vloupáním - dodatečné zvýšení bezpečnosti odradí případné zloděje
  4. Ochrana před sluncem - příjemný chlad a stín během horkých letních dnů
  5. Ochrana před nepříznivým počasím - chrání okna před poškozením krupobitím
  6. Zvuková izolace - omezuje hluk zvenčí až o polovinu
  7. Síť proti hmyzu - přes integrovanou síť se nepříjemný hmyz nedostane dovnitř
  8. Stabilita - nekorodující hliník zajišťuje dlouhou životnost a nenáročnost na údržbu
  9. Pohodlné ovládání - pomocí kliky, šňůry nebo komfortně elektrickým pohonem

 

další články

 
Chytré žaluzie pro pohodlnější životDovolená na teraseStínění pro panelové a rezidenční domyV létě s pergolou o místnost navícJak kombinovat barvu roku?
 
 
 
kontakt
 

SERVIS CLIMAX a.s.

Jasenice 1253

755 01 Vsetín

800 100 967

facebook climax   youtube climax   linkedin climax   instagram climax   pinterest climax

Obchodní podmínky | Reklamační řád | Povinně zveřejňované informace | Pro média | CertifikátyZásady zpracování osobních údajů

 

© Copyright 2020 SERVIS CLIMAX, a.s.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu SERVIS CLIMAX, a.s. zakázáno.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Jejich používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.  

 

Rozumím

 

 

Více informací

 

 

Rozumím   Více informací

 

 

       

POPTÁVKA & KONTAKT

 
 
 

Rychlý kontakt

 

  800 100 967
     
  l.palatova@climax.cz

POPTÁVKA
& KONTAKT