CZ

 
CZ
 
EN
 
DE
 
FR
 
SK
 

Stínění pro panelové a rezidenční domy

Ať už bydlíte v rezidenčním nebo panelovém domě, pro každý typ stavby se dá najít to pravé venkovní stínění.

TRENDY

Facebook share

 

Stínění pro panelové a rezidenční domy

 
25.03.2020
 

Ať už bydlíte v rezidenčním nebo panelovém domě, pro každý typ stavby se dá najít to pravé venkovní stínění. Důležité je dohodnout se s ostatními majiteli a vybrat ideálně jeden typ stínění ve shodné barvě, čímž bude zachován jednotný vzhled domu. Jaké jsou tedy možnosti stínění do bytových domů a v čem se odlišují?

 

Žaluzie pro novostavby

Venkovní žaluzie jsou líbivým i praktickým prvkem. Hodí se především do novějších staveb, ale své využití najdou i v panelových domech. Díky naklopení lamel s nimi můžete větrat a regulovat množství světla v interiéru dle libosti. Výhodou žaluzií je také široká nabídka typů, velikostí a barev lamel. Běžně se využívají v místnostech, kde probíhá denní ruch, jako jsou obývací a dětské pokoje, kuchyně nebo pracovny. U novostaveb nebo při rekonstrukci je ideální zahrnout stínění už do projektu a „schovat" jej pod fasádu. U dostavěných domů musíte počítat s viditelnými schránkami nad okny. Oproti roletám jsou žaluzie vhodné i pro velkoformátová okna, se kterými se běžně setkáváme u moderních staveb. Například naše venkovní žaluzie Z-90 Noval dokáže zastínit okno o velikosti až 20 m2. Hliníkové venkovní rolety mají menší mezní rozměry a zastíní plochu okna okolo 8,5 m.

 

Rolety do panelových domů

S předokenními roletami se často setkáváme u rodinných domů, výloh obchodů nebo na chalupách. Pro své všestranné vlastnosti jsou ideální i do oken panelových domů. Jejich obyvatele v létě často sužují nesnesitelná horka. Řešením může být klimatizace, jejíž pořizovací i provozní náklady jsou však vysoké a oproti částce za stínění se vám už zpátky nevrátí.

Rolety chrání okna před deštěm i znečištěním, vás při spaní před hlukem, a dokonce zlepšují tepelněizolační vlastnosti okna. Vzduchová mezera mezi oknem a roletou funguje jak další izolační vrstva. V létě stažené rolety, stejně jako venkovní žaluzie, sníží teplotu v pokoji až o 10 °C. V zimě zamezují tepelným únikům skrz okno.

 

Svislé clony k moderním stavbám

Hledáte atraktivní, a přitom účinné stínění? Pak tu máme svislé fasádní clony. Oproti roletám a žaluziím u nich oceníte zejména jednoduchou montáž. Clony chrání soukromí, zabraňují přehřívání interiéru, ustojí silný vítr a oživí každou fasádu domu. Naše svislá fasádní clona UNIROL 100 Z má díky postrannímu zipu zvýšenou odolnost proti větru. Odolá větru o rychlosti až 90 km/h. Navíc prošla testováním na 40 000 cyklů (cyklus zahrnuje jedno vytažení a stažení), přičemž norma pro testování uvádí běžně jako dostačující životnost 10 000 cyklů.

Jako bonus nabízejí clony na výběr ze stovky odstínů látek. Všechny látky svislých fasádních clon jsou vysoce kvalitní a odolné proti vyblednutí. Tzv. blackout látky mohou domov zastínit úplně. Oblíbené jsou perforované tkaniny, které díky malým otvorům umožňují přirozenou ventilaci a částečný průhled látkou ven.

 |
 |
 |
 |
 |
 |
 |
 |
 |
 |
 

produkty v tomto článku

 

Venkovní rolety

 
 

Venkovní žaluzie

 
 

Svislé fasádní clony

 
 

další články

 
Nevyhazujte peníze oknem. Pořiďte si venkovní roletyChytré žaluzie pro pohodlnější životDovolená na teraseV létě s pergolou o místnost navícJak kombinovat barvu roku?
 
 
 
kontakt
 

SERVIS CLIMAX a.s.

Jasenice 1253

755 01 Vsetín

800 100 967

facebook climax   youtube climax   linkedin climax   instagram climax   pinterest climax

Obchodní podmínky | Reklamační řád | Povinně zveřejňované informace | Pro média | CertifikátyZásady zpracování osobních údajů

 

© Copyright 2020 SERVIS CLIMAX, a.s.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu SERVIS CLIMAX, a.s. zakázáno.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Jejich používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.  

 

Rozumím

 

 

Více informací

 

 

Rozumím   Více informací

 

 

       

POPTÁVKA & KONTAKT

 
 
 

Rychlý kontakt

 

  800 100 967
     
  l.palatova@climax.cz

POPTÁVKA
& KONTAKT